До Дня незалежності України у Києві відкриють експозицію Музею шістдесятництва

Матеріали саме цих діячів шістдесятницького руху будуть представлені в експозиції нового Музею. Вона розповідатиме про відродження народних традицій, подорожі рідним краєм, боротьбу за національне відродження, феномен самвидаву, про репресії, яких зазнали шістдесятники з боку влади.

Філія Музею історії міста Києва ― Музей шістдесятництва ― представить киянам свою експозицію вже до Дня незалежності України.

Музей працюватиме за адресою вул. Олеся Гончара, 33-А. Першими відвідувачами музею стануть члени Громадської гуманітарної ради м. Києва на чолі з головою КМДА Олександром Поповим.

Як повідомили у Головному управлінні культури, експозицію створено на основі колекції, зібраної членами громадської організації «Музей шістдесятництва», яка на сьогодні налічує понад 20 тисяч різноманітних експонатів. Серед них і надзвичайно цікаві талановиті твори самобутніх художників, зразки самвидаву, рукописи та друковані видання, численні документи та унікальні фотографії, особисті речі шістдесятників, які відображають це непересічне явище в українській культурі другої половини ХХ ст.

Серед шістдесятників були як студенти, так і представники старшого покоління, переважно технічної та творчої інтелігенції – письменники, художники, мистецтвознавці, медики, науковці: Іван та Надія Світличні, Євген Сверстюк, Іван Драч, Алла Горська, Василь Стус, Василь Симоненко, Микола Вінграновський, Михайлина Коцюбинська, Дмитро Павличко, Людмила Семикіна, Галина Севрук, Богдан і Михайло Горині, Опанас Заливаха, В’ячеслав Чорновіл та багато інших.

Матеріали саме цих діячів шістдесятницького руху будуть представлені в експозиції нового Музею. Вона розповідатиме про відродження народних традицій, подорожі рідним краєм, боротьбу за національне відродження, феномен самвидаву, про репресії, яких зазнали шістдесятники з боку влади.

Наприкінці 1980-х – початку 1990-х років шістдесятники взяли активну участь у здобутті Україною незалежності та розбудові молодої держави.

Усвідомлюючи важливість збереження історичної пам’яті, українська правозахисниця, літературознавець та журналістка Надія Світлична висунула ідею створення Музею шістдесятництва. Після багатьох років праці ця ідея нарешті втілилась у життя.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45495

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
91017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді