До Дня незалежності України у Києві відкриють експозицію Музею шістдесятництва

Матеріали саме цих діячів шістдесятницького руху будуть представлені в експозиції нового Музею. Вона розповідатиме про відродження народних традицій, подорожі рідним краєм, боротьбу за національне відродження, феномен самвидаву, про репресії, яких зазнали шістдесятники з боку влади.

Філія Музею історії міста Києва ― Музей шістдесятництва ― представить киянам свою експозицію вже до Дня незалежності України.

Музей працюватиме за адресою вул. Олеся Гончара, 33-А. Першими відвідувачами музею стануть члени Громадської гуманітарної ради м. Києва на чолі з головою КМДА Олександром Поповим.

Як повідомили у Головному управлінні культури, експозицію створено на основі колекції, зібраної членами громадської організації «Музей шістдесятництва», яка на сьогодні налічує понад 20 тисяч різноманітних експонатів. Серед них і надзвичайно цікаві талановиті твори самобутніх художників, зразки самвидаву, рукописи та друковані видання, численні документи та унікальні фотографії, особисті речі шістдесятників, які відображають це непересічне явище в українській культурі другої половини ХХ ст.

Серед шістдесятників були як студенти, так і представники старшого покоління, переважно технічної та творчої інтелігенції – письменники, художники, мистецтвознавці, медики, науковці: Іван та Надія Світличні, Євген Сверстюк, Іван Драч, Алла Горська, Василь Стус, Василь Симоненко, Микола Вінграновський, Михайлина Коцюбинська, Дмитро Павличко, Людмила Семикіна, Галина Севрук, Богдан і Михайло Горині, Опанас Заливаха, В’ячеслав Чорновіл та багато інших.

Матеріали саме цих діячів шістдесятницького руху будуть представлені в експозиції нового Музею. Вона розповідатиме про відродження народних традицій, подорожі рідним краєм, боротьбу за національне відродження, феномен самвидаву, про репресії, яких зазнали шістдесятники з боку влади.

Наприкінці 1980-х – початку 1990-х років шістдесятники взяли активну участь у здобутті Україною незалежності та розбудові молодої держави.

Усвідомлюючи важливість збереження історичної пам’яті, українська правозахисниця, літературознавець та журналістка Надія Світлична висунула ідею створення Музею шістдесятництва. Після багатьох років праці ця ідея нарешті втілилась у життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9718

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31362

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20656

Загартування дітей в дитячому садку

Загартування дітей дошкільного віку вимагає обережного підходу й відповідального ставлення. Під час гартувальних процедур дотримуйтеся загальних принципів
10869

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді