ЗНЗ перевіряли на використання навчальної літератури

За результатами перевірки у ЗНЗ, у яких виявлені порушення, з метою усунення порушень та недоліків і притягнення винних до відповідальності, комісією складено відповідні акти

Загальноосвітні навчальні заклади Івано-Франківської, Луганської та Сумської областей перевірили на забезпечення навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у ЗНЗ.

Про це повідомили у прес-службі МОНмолодьспорту.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 02.08.2012 р. № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах» Державна інспекція навчальних закладів спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти перевірили забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківської, Луганської та Сумської областей навчальною літературою, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у ЗНЗ.

Як наголосили у відомстві, під час перевірки встановлено, що управліннями освіти і науки Івано-Франківської, Луганської та Сумської обласних державних адміністрацій спільно з управліннями (відділами) освіти міських рад (райдержадміністрацій), педагогічними колективами, громадськістю області вживаються заходи щодо забезпечення учнів шкіл навчальною літературою. Усі ЗНЗ областей стовідсотково забезпечені підручниками для учнів 1 класу, які надійшли до початку навчального року.

Також органами управління освітою, навчальними закладами зазначених областей видано відповідні накази щодо використання у навчальних закладах тільки тієї навчальної літератури, якій надано відповідний гриф МОНмолодьспорту або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Проте перевіркою встановлено, що у гімназії № 3 м. Івано-Франківськ використовували посібники «Практичні та лабораторні роботи з хімії» для 11 класу видавництва «Українська книжкова мережа» та «Збірник завдань з хімії для підготовки до ЗНО» видавництва «Підручники та посібники», які не мають відповідного грифа МОНмолодьспорту. Після вивчення питання складено акт про порушення виконання наказу МОНмолодьмпорту від 02.08.2012 р. № 882, а посібники вилучено з використання.

У Луганській області з 13 перевірених навчальних закладів у шести виявлено порушення нормативних документів щодо використання навчальної літератури. Зокрема, в загальноосвітніх навчальних закладах № 20, 24, 42 м. Луганськ; Кіндрашівському, Станиця-Луганському, Широківському Станично-Луганського району в перших класах використовуються робочі зошити з друкованою основою, які не мають відповідного грифа або схвалення для використання в ЗНЗ. А саме ― додаткові посібники (для шкіл з українською та російською мовами навчання) видавництва «Ранок» 2012 року видання:

― «Прописи з калькою», авт. Цепова І.В. (укр. та рос. мовами);

― «Математика. Робочий зошит», авт. Назаренко А.А., Ольховська З.М. (укр. та рос. мовами);

― «Зошит з читання», авт. Цепова І.В. (укр. та рос. мовами);

― «Соловушка. Тетрадь по русскому языку», авт. Тимченко Л.І., Голосна С.В.

― «Природознавство. Робочий зошит», авт. Диптан Н.В., Назаренко А.А. (укр. та рос. мовами);

― «Основи здоров'я. Робочий зошит», авт. Диптан Н.В. Чекіна О.Ю.(укр. та рос. мовами);

― «Буду мову я вивчати. Зошит з української мови для шкіл з російською мовою навчання», авт. Кобзар О.Г.

Підставою для використання цих зошитів у навчальному процесі став наказ Управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації від 29.05.2012 № 757 «Про проведення апробації якості навчальних видань видавництва «Ранок» у перших класах загальноосвітніх навчальних закладів Луганської області», додатком до якого був перелік видань, що підлягають апробації. Отже, окремі педагоги використовували вищезазначені посібники у начальному процесі, а також мали підстави рекомендувати їх батькам.

Ще один наказ, який ввів вчителів в оману, став наказ від 28.08.2012 р. № 1088 з формулюванням: «У зв'язку з тим, що навчальній літературі для перших класів видавництва «Ранок» протягом червня-серпня 2012 року комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти МОНмолодьспорту України було надано позитивну оцінку з висновком «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» не має необхідності проводити відповідну апробацію у 2012-2013 навчальному році». «Насправді, це формулювання не відповідає дійсності», ― наголосили у відомстві.

Окрім того, в окремих навчальних закладах (Кіровський НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. ― дошкільний навчальний заклад» № 16, Стахановська СЗШ № 18, Алчевська гімназія) виявлено факти використання додаткових навчальних посібників, які не зазначені в Переліку навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОНмолодьспорту для використання в ЗНЗ у 2012/2013 навчальному році (листи МОНмолодьспорту від 23.08.2012 № 1/9-591 та № 1/9-592).

За результатами перевірки у ЗНЗ, у яких виявлені порушення, з метою усунення порушень та недоліків і притягнення винних до відповідальності, комісією складено відповідні акти. Так, Управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації зобов'язано вжити відповідні заходи з належного виконання нормативно-правових документів щодо використання навчальної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах.

За результатами перевірки навчально-методичного забезпечення учнів перших класів ЗНЗ Сумської області варто зазначити про те, що перевірки здійснено у 9 навчальних закладах області. Комісією встановлено, що робочі зошити, якими користуються учні, відповідають вимогам до посібників такого зразка, мають схвалення для використання в ЗНЗ, що підтверджено відповідними листами Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Комісією, яка здійснювала перевірки навчальних закладів, відзначено сумлінну роботу управлінь освіти і науки Івано-Франківської та Сумської області, інститутів післядипломної педагогічної освіти, методичних служб цих областей в організації підготовки до нового 2012/2013 навчального року щодо забезпечення учнів шкіл навчальною літературою, належного рівня співпраці з педагогічними колективами ЗНЗ, належне виконання інструктивних документів МОНмолодьспорту.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що врахувати у питаннях пожежної безпеки у закладі освіти

Небезпечний вогонь захоплює зненацька місця з масовим перебуванням людей, а тим більше дітей. Таким місцем, зокрема, є заклади освіти. Як убезпечити і дітей, і колектив від небажаних наслідків, шо потрібно зробити керівнику закладу, яку превентивну роботу повинні проводити педагоги, що повинні знати неповнолітні відвідувачі школи чи дитсадка – читайте у статті
11979

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
137341

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9977

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді