День пам'яті..

У суботу, 24 листопада, в Україні відбудуться поминальні заходи на згадку про мільйони українців, які стали жертвами голоду 20-х, 30-х та 40-х років. Крім того, цьогоріч виповнюється 80 років від початку наймасштабнішого з них ― Голодомору 1932-33 років

Традиційно, в День пам'яті жертв голодоморів перші особи держави відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі, однак, після відкриття Національного меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні, була перенесена туди.

Запроваджений згідно з указом Президента України Леоніда Кучми № 1310/98 від 26 листопада 1998 року як «День пам'яті жертв голодоморів». Указом Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня2000 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».

Указом президента Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 називається «День пам'яті жертв голодоморів».

«Цього року виповнюється 80 років від початку однієї з найстрашніших подій в українській історії», ― нагадали в Головному управлінні освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

У суботу, 24 листопада, в Україні відбудуться поминальні заходи на згадку про мільйони українців, які стали жертвами голоду 20-х, 30-х та 40-х років. Крім того, цьогоріч виповнюється 80 років від початку наймасштабнішого з них ― Голодомору 1932-33 років. Ця трагедія забрала життя мільйонів наших співвітчизників, увійшла чорними сторінками в історію нашого народу.

Уже традиційно до Дня пам'яті жертв голодоморів у храмах Києва проведуть поминальні панахиди та відбудеться траурне покладання квітів до Меморіалу. Також у рамках поминальних заходів запланована Скорботна хода від композиції «Ангели» до знака «Свічка пам'яті», де керівництво держави та столиці, громадськість покладе горщики з пшеницею та запаленими свічками. У цей день Державний Прапор на установах буде приспущено, а розважальні заходи - обмежено.

Пам'ятний день жертв голодоморів в Україні відзначають із 1998 року в четверту суботу листопада. Окрім офіційних поминальних заходів, в усій країні відбувається громадська акція «Запали свічку», у рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам чи запалюють їх вдома на підвіконні о 16 годині.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді