12 травня — Всесвітній день медичних сестер

12 травня в Україні відзначають Всесвітній день медичних сестер. Сьогодні медичні сестри працюють у кожному навчальному закладі країни. Історія цієї професії сягає своїм корінням у давнину. Однак відповідне свято було встановлено лише 40 років назад.

Всесвітній день медичних сестер відзначається щорічно 12 травня — у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910).

Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста, повідомляє Прес-служба МОЗ України.

Під час Кримської війни Флоренс Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії), послідовно впроваджуючи принципи санітарії.

Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл. Найвищу нагороду для медичних сестер у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.

Україна відзначає Всесвітній день медичної сестри з 1997 року за ініціативою Міністерства охорони здоров'я та Асоціації медичних сестер України. Щороку проводяться Всеукраїнські конференції, присвячені Міжнародному Дню медичної сестри.

Цього року відбудеться Всеукраїнська конференція під гаслом "Медсестринство на варті охорони здоров'я нації". За ініціативою медичних сестер Херсонської області, конференція проходитиме у м. Херсоні за участі медичних сестер, делегованих з усіх регіонів України.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12221

Екологічне виховання дошкільників

Як організувати екологічне виховання в дитячому садку, форми роботи з дошкільниками, поради вихователям та інструменти екологічного виховання
84424

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
62223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді