Ухвалено Закон України «Про вищу освіту»

«За» прийняття Закону України «Про вищу освіту» в цілому в другому читанні проголосували 276 народних депутатів. Закон України «Про вищу освіту» набере чинності після його підписання Президентом України.

1 липня 2014 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про вищу освіту». «За» проголосували 276 народних депутатів, «Проти» — 0, «Утрималися» — 1, «Не голосували» — 60.

Серед основних нововведень Закону України «Про вищу освіту» — створення окремого колегіального органу — Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Також буде суттєво посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них (обов’язкове оприлюднення наукових робіт). Створюватиметься новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу та збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь у голосуванні). Заплановано, що вибори відбуватимуться в один тур за системою «перехідного голосу».

Окрім того, для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді — не більше двох строків (10 років).

Усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів (у Нацагентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення).

Державні вищі навчальні заклади зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.

Зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 годин до 600 годин. Зменшено навантаження на студентів — кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.

Із 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до вищих навчальних закладів і автоматичного розміщення місць державного замовлення. Створюватимуться умови для збільшення мобільності студентів і викладачів.

Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів. Законом також скасовується ступінь кандидата наук, натомість запроваджуються такі ступені вищої освіти: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук. При цьому ступінь доктора філософії присуджується спеціалізованою вищою радою навчального закладу або наукової установи у разі успішного виконання відповідної наукової програми та публічного захисту дисертації. Також для отримання ступеня доктора наук необхідно захистити дисертацію.

Закон України «Про вищу освіту» набере чинності після його підписання Президентом України.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230619

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4318

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді