Консультативна діяльність у системи освіти

Через складні обставини, у яких опинилися громадяни нашої країни, прогнозовано зростає кількість звернень до практичних психологів. Тому для самих фахівців актуальними стають питання, пов’язані з консультативною діяльністю. Серед них — аналізування та узагальнення професійного досвіду як у цілому, так і щодо надання консультативної допомоги, адже це сприяє зростанню практичного психолога.

Фахівцю необхідно грамотно організовувати роботу під час консультативної бесіди, щоб цей вид його діяльності був ефективним і результативним.

Організаційні аспекти консультативної діяльності та тонкощі побудови діалогу з клієнтом висвітлюють статті «Пошук життєвих орієнтирів клієнтом» та «Організаційні аспекти консультативної діяльності практичного психолога». Окрім того, у них ідеться про певні аспекти консультування дітей і дорослих, які опинилися у скрутній ситуації.

Мінімізувати негативний вплив посттравматичного стану на подальше життя дитини — одне з основних завдань практичного психолога системи освіти. До цієї роботи він має залучати педагогів, оскільки саме вони організовують індивідуальну та групову взаємодію з дитиною, яка зазнала травмування. Про те, як запобігти наслідкам психологічної травми дитини, та як правильно поводитися, коли вона переживає втрату близької людини, читайте в матеріалах «Дитина переживає горе: запобігаємо помилкам педагогічного спілкування» і «Взаємодія педагога з першокласником із психологічною травмою».

У публікаціях «Створення індивідуальної програми розвитку в контексті інклюзивного навчання дитини з аутизмом» і «Діти із синдромом Дауна — особливі чи такі як усі?» йдеться про створення оптимальних умов для розвитку дітей із розладами аутичного спектра та дітей із синдромом Дауна в умовах інклюзивного навчання, а також про викривленні уявлення про психологічні особливості таких дітей, що стають на заваді їхній успішній інтеграції в навчально-виховний процес.

Класифікація психологічного досвіду фахівця, правила для батьків щодо збереження в дитини позитивної мотивації до навчання, особливості проведення тренінгових занять для підлітків із неблагополучних сімей, рекомендації для батьків щодо профілактики посттравматичного стресового розладу в дітей — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках вересневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230621

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4318

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді