Консультативна діяльність у системи освіти

Через складні обставини, у яких опинилися громадяни нашої країни, прогнозовано зростає кількість звернень до практичних психологів. Тому для самих фахівців актуальними стають питання, пов’язані з консультативною діяльністю. Серед них — аналізування та узагальнення професійного досвіду як у цілому, так і щодо надання консультативної допомоги, адже це сприяє зростанню практичного психолога.

Фахівцю необхідно грамотно організовувати роботу під час консультативної бесіди, щоб цей вид його діяльності був ефективним і результативним.

Організаційні аспекти консультативної діяльності та тонкощі побудови діалогу з клієнтом висвітлюють статті «Пошук життєвих орієнтирів клієнтом» та «Організаційні аспекти консультативної діяльності практичного психолога». Окрім того, у них ідеться про певні аспекти консультування дітей і дорослих, які опинилися у скрутній ситуації.

Мінімізувати негативний вплив посттравматичного стану на подальше життя дитини — одне з основних завдань практичного психолога системи освіти. До цієї роботи він має залучати педагогів, оскільки саме вони організовують індивідуальну та групову взаємодію з дитиною, яка зазнала травмування. Про те, як запобігти наслідкам психологічної травми дитини, та як правильно поводитися, коли вона переживає втрату близької людини, читайте в матеріалах «Дитина переживає горе: запобігаємо помилкам педагогічного спілкування» і «Взаємодія педагога з першокласником із психологічною травмою».

У публікаціях «Створення індивідуальної програми розвитку в контексті інклюзивного навчання дитини з аутизмом» і «Діти із синдромом Дауна — особливі чи такі як усі?» йдеться про створення оптимальних умов для розвитку дітей із розладами аутичного спектра та дітей із синдромом Дауна в умовах інклюзивного навчання, а також про викривленні уявлення про психологічні особливості таких дітей, що стають на заваді їхній успішній інтеграції в навчально-виховний процес.

Класифікація психологічного досвіду фахівця, правила для батьків щодо збереження в дитини позитивної мотивації до навчання, особливості проведення тренінгових занять для підлітків із неблагополучних сімей, рекомендації для батьків щодо профілактики посттравматичного стресового розладу в дітей — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках вересневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27131

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
76

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді