Заняття музикою в дитинстві забезпечує ясність розуму в літньому віці

Регулярні заняття музикою у дітей та підлітків підвищують виконавчу функцію головного мозку, яка дає змогу швидко обробляти і зберігати інформацію, приймати правильні рішення і контролювати власну поведінку, не реагуючи при цьому на зміни в психіці. 

Американські вчені провели дослідження серед учнів та випускників музичних установ країни і дійшли висновку, що заняття музикою у юнацтві забезпечує ясність розуму в літньому віці.

Дослідники займалися вивченням особливостей старіння головного мозку у людей різних професій, але які обов’язково в дитинстві займалися музикою. Зробивши висновок з отриманої за останні роки інформацією, з’ясували, що люди літнього віку з музичною освітою мають більш здорові нейрони, ніж їх однолітки, представники інших професій.

Часто в людей літнього віку не виходить сконцентруватися на людній вулиці або вести розмову з будь-ким при впливі сторонніх звуків. Людям у такій обстановці складно моментально давати відповіді на питання, коли до них звертаються сторонні. З наукового погляду це пояснюється уповільненою роботою нервових клітин головного мозку. До цього була поширена думка, що порушення в роботі нейронів ― вже незворотній процес старіння організму. Згідно з останніми даними досліджень, з’ясувалося те, що цей процес реально сповільнити, займаючись музикою.

Було встановлено, що люди літнього віку, які в дитинстві займалися в музичній школі, зберігають гарний слух до глибокої старості і рідко скаржаться на проблеми з концентрацією уваги. Фахівці так само порівняли аналіз роботи нейронів головного мозку музикантів і звичайних пенсіонерів, і з’ясували, що ліпший результат показують саме професійні музиканти.

Регулярні заняття музикою у дітей та підлітків підвищують виконавчу функцію головного мозку, яка дає змогу швидко обробляти і зберігати інформацію, приймати правильні рішення і контролювати власну поведінку, не реагуючи при цьому на зміни в психіці. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді