Заняття музикою в дитинстві забезпечує ясність розуму в літньому віці

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Регулярні заняття музикою у дітей та підлітків підвищують виконавчу функцію головного мозку, яка дає змогу швидко обробляти і зберігати інформацію, приймати правильні рішення і контролювати власну поведінку, не реагуючи при цьому на зміни в психіці. 

Американські вчені провели дослідження серед учнів та випускників музичних установ країни і дійшли висновку, що заняття музикою у юнацтві забезпечує ясність розуму в літньому віці.

Дослідники займалися вивченням особливостей старіння головного мозку у людей різних професій, але які обов’язково в дитинстві займалися музикою. Зробивши висновок з отриманої за останні роки інформацією, з’ясували, що люди літнього віку з музичною освітою мають більш здорові нейрони, ніж їх однолітки, представники інших професій.

Часто в людей літнього віку не виходить сконцентруватися на людній вулиці або вести розмову з будь-ким при впливі сторонніх звуків. Людям у такій обстановці складно моментально давати відповіді на питання, коли до них звертаються сторонні. З наукового погляду це пояснюється уповільненою роботою нервових клітин головного мозку. До цього була поширена думка, що порушення в роботі нейронів ― вже незворотній процес старіння організму. Згідно з останніми даними досліджень, з’ясувалося те, що цей процес реально сповільнити, займаючись музикою.

Було встановлено, що люди літнього віку, які в дитинстві займалися в музичній школі, зберігають гарний слух до глибокої старості і рідко скаржаться на проблеми з концентрацією уваги. Фахівці так само порівняли аналіз роботи нейронів головного мозку музикантів і звичайних пенсіонерів, і з’ясували, що ліпший результат показують саме професійні музиканти.

Регулярні заняття музикою у дітей та підлітків підвищують виконавчу функцію головного мозку, яка дає змогу швидко обробляти і зберігати інформацію, приймати правильні рішення і контролювати власну поведінку, не реагуючи при цьому на зміни в психіці. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологічна підтримка учнів, батьків та педагогів під час війни

Які техніки психологічної підтримки використовувати, щоб зберегти психічне здоров’я та підвищити адаптаційні можливості людини до складних умов та життя у стані тривоги, невизначеності та стресу
4595

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — кальки з російської, неправильне написання абревіатур і відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
47

Влаштуйте День Землі в дитячому садку

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Скористайтеся нагодою поговорити з вихованцями про цінність природних ресурсів. Проведіть заходи, що формуватимуть в дітей екологічну свідомість
10795

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103086

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді