Виховуємо патріотів змалку на матеріалі живопису Тараса Шевченка

Міський науково-практичний семінар для вихователів-методистів ДНЗ з досвідом роботи до 3-х років на тему «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку (на матеріалі живопису Тараса Шевченка)» було проведено на базі дошкільного навчального закладу № 113 Дарницького району м. Києва.

На базі дошкільного навчального закладу № 113 Дарницького району м. Києва 27 листопада 2014 року було проведено міський науково-практичний семінар для вихователів-методистів ДНЗ з досвідом роботи до 3-х років на тему «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку (на матеріалі живопису Тараса Шевченка)». Семінар організовано за сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. 

У роботі семінару взяли участь: Людмила Меленець, старший викладач кафедри методики та психології дошкільної і початкової освіти ІППО КУ імені Бориса Грінченка; Владлена Мороз, методист районного науково-методичного центру Дарницького району Києва; Катерина Зайцева, представник Національного музею Тараса Шевченка; Яна Шевченко, заступник головного редактора журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу», а також вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів столиці.

Відкрила семінар Владлена Мороз, представивши присутнім напрями роботи дошкільних закладів Дарницького району та виокремивши патріотичне виховання одним з найпріоритетніших наразі освітніх напрямів. Владлена Михайлівна наголосила, що в нинішніх складних соціально-політичних умовах, коли держава силами найкращих своїх синів бореться за свободу й відстоює національну гідність, дуже важливо з найменших років прищеплювати дітям цю національну гідність, ціннісне ставлення до рідної землі, її історії, традицій, розповідати про визначних митців, якими пишається Україна. Передусім — про геніального українського поета й художника Тараса Григоровича Шевченка.

Грунтовні напрацювання творчої групи педагогічного колективу ДНЗ № 113 з патріотичного виховання дошкільників на матеріалі життєвого й творчого шляху Тараса Шевченка представила Людмила Сомченко, вихователь-методист ДНЗ № 113. Зокрема, Людмила Борисівна поділилася з колегами досвідом організації та проведення в дошкільному закладі Шевченківських днів, надала рекомендації щодо роботи з дітьми за картинами та поезіями Тараса Шевченка. А ще продемонструвала створену в дошкільному закладі картинну галерею, присвячену художній творчості видатного митця, що є розвивальним осередком патріотичного виховання дітей.

Відтак присутні із захопленням переглянули «Екскурсію по галереї Тараса Шевченка». Компетентні екскурсоводи — маленькі вихованці ДНЗ № 113 — натхненно декламували рядки поезій Тараса Шевченка та, представляючи експонати картинної галереї, розповідали про найяскравіші моменти із життя художника.

Після перегляду екскурсії Катерина Марківна Зайцева розповіла присутнім про напрями діяльності Національного музею Тараса Шевченка, зокрема про заходи, які проводять для дітей. У ході розповіді Катерина Марківна зазначила, що наразі сегмент роботи з дітьми саме дошкільного віку охоплений недостатньо. Однак запевнила, що музей активно працює над розробленням цікавих і доступних дошкільникам заходів для ознайомлення з творчістю українського генія. 

Учасники семінару високо оцінили роботу педагогічного колективу ДНЗ № 113 та подякували організаторам заходу за чудові емоції й цікаві творчі ідеї.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4290

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді