Розвага «Спритні рятівники» до Дня захисту дітей

Автор
головний редактор журналу «Музичний керівник» Цифрового видавництва Експертус, музикознавець, Київ
Організуйте музично-спортивне свято, розвагу чи квест для дошкільників до Дня захисту дітей

День захисту дітей: сценарій в дитячому садку

Щороку в дошкільних закладах проводять заходи до Дня захисту дітей. Тематика їх може бути різною, але мета одна — створити дружню й позитивну атмосферу, згуртувати дітей і дорослих. Свято чи розвагу зазвичай проводять надворі. Тож пропонуємо сценарій до Дня захисту дітей, щоб провести розвагу саме на вулиці. Організуйте музично-спортивне дійство з основ безпеки життєдіяльності, залучіть до участі батьків, а головне — наповніть дійство емоціями та цікавими завданнями. Можна також переформатувати цей сценарій у квест. 

ВЕБІНАР: активне літо в дитсадку🪀🏸

Розвага до Дня захисту дітей в ДНЗ

Розвага до Дня захисту дітей «Спритні рятівники» — це дійство на свіжому повітрі. Вона містить:

  • естафети
  • пісні
  • танцювальні композиції.

Усі елементи об’єднані темою безпеки життєдіяльності людини.

Мета заходів до Дня захисту дітей — в ігровій формі:

  • закріплювати знання дітей про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, як-от: повінь, загазованість, пожежа
  • відпрацьовувати елементарні вміння гасити вогонь, навички користування засобами індивідуального захисту
  • розвивати спритність, швидкість, увагу, удосконалювати навички орієнтування у просторі тощо.

Розвага до Дня захисту дітей в ЗДО: як підготуватися

Учасники змагань

  • Учасники заздалегідь готують емблеми та привітання.
  • Діти-вболівальники також не залишаються пасивними: вони малюють плакати, виготовляють яскраві звукошумові атрибути для підтримки команд, продумують елементи одягу — краватки, бантики, кепки тощо.
  • Батьки допомагають педагогам у підготовці розваги, а під час проведення змагань гучно підтримують команди, учасниками яких є їхні діти. Можуть також брати участь в естафетах.

Реквізит та обладнання

самокат

емблеми — для кожного учасника

повітряні кульки для прикрашання фізкультурного майданчика

столики — 3 шт.

аптечки з лікарськими препаратами для надання першої допомоги — 3 шт.

маленькі іграшки (звірята) — для кожного учасника

великі обручі — 3 шт.

медичні маски — для кожного учасника

канати — 3 шт.

невеликі відерця — 3 шт.

дрова

надувний басейн з водою

лопатки дитячі

саджанці дерев або кущів

СКАЧАТИ СЦЕНАРІЙ

Підготуйтеся до випускного в дитсадку

Ігри до Дня захисту дітей в ЗДО

Конкурс-естафета «Збери аптечку»

На трьох столиках розміщені порожні аптечки першої долікарської допомоги й предмети, які вони зазвичай містять, — вата, бинт, активоване вугілля, лейкопластир, рукавички тощо. Окрім того, на столиках лежать зайві предмети. Учасники мають по черзі підбігти до столика, покласти до аптечки один із предметів, який, на їхню думку, обов’язково має в ній міститися, відтак повернутися до команди та передати естафету наступному учаснику.

Конкурс-естафета «Врятуй друга»

На верхніх щаблях гімнастичних драбин закріплені іграшки — так, щоб дітям нескладно було їх зняти. Кожен учасник має добігти до драбини, піднятися нею, зняти одну іграшку, повернутися до команди й передати естафету наступному гравцю.

Оцінюючи конкурс, судді мають врахувати, як швидко команди виконали завдання, та чи не впали іграшки на землю під час «рятування».

Конкурс «Увага, заражена зона!»

Команди шикуються на старті, на певній відстані від них кладуть три великих обручі. Ведуча пропонує командам уявити, що сталася надзвичайна ситуація — усі опинилися в загазованій місцевості. За сигналом ведучої учасники команд мають по черзі надягти медичні маски та перебігти із «загазованої» зони в «чисту» — у середину великого обруча. Кожен наступний учасник може почати виконувати завдання лише після того, як попередній підніме руку, перебуваючи в «чистій зоні».

Конкурс «Повінь»

Команди шикуються на старті. Ведуча пропонує учасникам уявити, що навколо них — вода. Для кожної команди кладуть канат («місток через воду»), що охоплює певну частину майданчика і повертається на старт. Учасники мають по черзі пройти по канату. Кожен учасник може починати рух лише в той момент, коли попередній учасник повернувся на старт. 

Конкурс-естафета «Загаси вогонь!»

Команди шикуються на старті. Учасники мають по черзі: добігти до надувного басейну, набрати воду у відро, добігти до «місця займання» (купки дров), «залити вогонь» (вилити воду з відерця на дрова), повернутися до команди, передати відро наступному гравцю.

Оцінюючи конкурс, судді мають врахувати, як швидко команди виконали завдання, та чи не розплескували учасники воду, перш ніж добігали до «пожежі».



зміст

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді