Дитячі вироби до свята Великодня
Дитячі вироби до Великодня своїми руками
Замислюєтеся над тим, яку цікаву художню працю запропонувати дітям напередодні Великодня? Заплануйте виготовити вироби до Великодня своїми руками. Звісно, допомога дорослих — педагогів чи батьків — буде потрібною. А спільна творчість дітей з дорослими подарує усім радість та незабутні враження.
Якими можуть бути поробки до Великодня в ЗДО? Це можуть бути яскраві писанки у різних техніках, пухнасті кролики та милі курчата, які прикрасять святковий стіл чи інтер'єр. Дитячі вироби до Великодня своїми руками — це також прикрашання великодніх кошиків квітами та стрічками, аплікації з кольорового паперу, об'ємні фігурки з ниток та пластиліну, розпис яєць та інші ідеї для творчості.
Взаємодія з дітьми в кризових умовах: ВЕБІНАР
Поробки до Великодня в ЗДО (ДНЗ)
Виготовляти разом із дітьми поробки до Великодня в садочку — один із способів наповнено прожити передсвятковий час. Адже дитячі вироби до Великодня можуть стати подарунками для рідних чи добрим вчинком для тих, хто цього потребує. І виготовляючи поробки до Великодня в дитсадку, діти зможуть не лише проявити свою фантазію, а й дізнатися більше про традиції святкування.
Проведіть для дітей майстер-клас зі створення писанки.
Дитячі вироби до Великодня: писанкове дерево
Спробуйте виготовити унікальну композицію в нетрадиційній техніці — писанкове дерево під назвою «Писанкова Україна», крона якого відтворюватиме державні кордони України. На місці відповідного регіону розміщуйте писанки з характерними для цієї місцевості орнаментами, а відтак порівнюйте їх.
Матеріали для композиції
- аркуш формату А4
- ватман
- виготовлені заздалегідь писанки
- декоративна сітка
- кольорові нитки
- простий олівець
- картон
- аркуш ватману
- клей
- ножиці.
До створення писанкового дерева залучайте вихованців старших груп. Під час такої діяльності дошкільники поглиблять знання про рідну країну загалом та такий її національний феномен, як писанка. Також розшириться кругозір дітей, а сам процес праці сприятиме розвитку дрібної моторики рук.
Композицію «Писанкова Україна» можна виготовити і з дошкільниками, і з школярами.
Розпочати слід із вирізання з картону основи-кільця. Для малювання кільця можна використати циркуль або обвести на папері два блюдця різного розміру.
Клубок ниток яскравого кольору пропускаємо через середину кільця і щільно обмотуємо його по всій окружності. Відрізавши нитку від клубка ховаємо її між сусідніми нитками. Для міцності кінчик нитки можна примастити клеєм.
Кольоровими олівцями на аркуші формату А4 створюємо ескіз дерева, крона якого має форму території України. Переносимо ескіз у збільшеному масштабі на ватману.
Контур крони дерева обклеюємо ниткою зеленого кольору. Робимо це кілька разів, аби контур був об’ємнішим. Можна використати нитки двох відтінків зеленого кольору.
Виготовивши потрібну кількість різноколірних кіл різного розміру, клеїмо їх всередині крони дерева.
Стовбур дерева створюємо за допомогою коричневої нитки, яку наклеюємо змійкою, звужуючи ширину стовбура догори. У такий самий спосіб робимо гілки. Можна викладати нитку у формі завитків, закручуючи її від центра до зовнішніх сторін завитка. На широкій частині стовбура приклеюємо нитки зеленого кольору у формі кругів меншого розміру.
Наступний етап — розміщення на дереві традиційних писанок, які прив’язуємо на приклеєні кольорові кола. Попередньо писанки необхідно помістити на стрічки чи ниточки, аби було зручно зафіксувати їх зверху і знизу обраного кола. Можна також прикрасити дерево створеними птахами з тканини чи ниток.
Низ отриманої картини пропонуємо прикрасити декоративною сіткою зеленого кольору, яка імітуватиме траву. Таку саму сітку можна використовувати, аби окреслити крону дерева.
Найголовніше — щоб процес створення такої поробки до Великодня приніс вам і вашим вихованцям задоволення та створив атмосферу наближення світлого свята! Для релаксації пропонуємо увімкнути під час роботи спокійну музику.
Сценарій свята для дітей