Великодні яйця своїми руками в техніці декупаж: майстер-клас

Автор
головний редактор порталу «Педрада», канд. пед. наук
Які техніки використати, щоб виготовити разом із дітьми писанки своїми руками? Вісім ідей та один майстер-клас по декупажу яєць — у цій статті.

Писанки своїми руками

Чи можуть дошкільники виготовити писанки своїми руками? Усе залежить від техніки виконання, віку дитини та від дорослого, який з нею поруч. Час, який ми проводимо разом із дітьми напередодні свята Великодня, варто наповнити активностями, що відображають українські традиції. Одна з обов'язкових і неповторних традицій нашого народу — виготовляти писанки своїми руками. Звісно, автентична техніка розвису писанок — за допомогою воску та писачка. Утім в дитячому садку чи школі ми можемо адаптувати різні зображувальні техніки, щоб виготовити з дітьми писанки своїми руками. 

Дітям завжди подобається щось майструвати, прикрашати, вирізати, розмальовувати... Тож опануйте разом із дітьми техніку декупаж — і  ваші великодні писанки своїми руками будуть неповторними. 

🌷 12 весняних поетичних акордів

Великодні яйця своїми руками

Є чимало технік і матеріалів, щоб виготовити великодні яйця своїми руками. Назвемо вісім технік:

Писанкарство. Це традиційна українська техніка розпису яєць воском. За допомогою писачка та воску на яйце наносять візерунки, а потім занурюють у фарби. Кожен колір наносять по черзі — від світлого до темного.

Крашанки. Це найпростіший спосіб фарбування яєць. Яйця варять у воді з додаванням натуральних барвників — наприклад, цибулиння, буряка, куркуми. Можна також використовувати харчові барвники.

Дряпанки. Яйця фарбують у темний колір, а потім гострим предметом — голкою чи шилом —  видряпують візерунки.

Декупаж. На яйця наклеюють вирізки з паперових серветок з візерунками.

Розпис акриловими фарбами. Яйця розфарбовують акриловими фарбами за допомогою пензлика чи губки. Так можна створювати різноманітні візерунки та малюнки.

Обклеювання. Яйця обклеюють різними матеріалами: бісером, намистинами, стрічками, нитками, крупами. Це дає змогу створити об'ємні та оригінальні великодні яйця.

Техніка «мармурування». У воду додають кілька крапель олійних фарб різних кольорів. За допомогою зубочистки створюють візерунки на поверхні води. Яйце занурюють у воду, і фарби прилипають до нього, створюючи мармуровий ефект.

Використання наліпок. Найпростіший та найшвидший спосіб прикрасити великодні яйця. У магазинах продаються різноманітні наліпки на великодню тематику. Достатньо просто наклеїти їх на яйця.

Подаємо ілюстрований приклад, як виготовити писанки в техніці декупаж. 

Писанки в техніці декупаж

Інгредієнти та реквізит для виготовлення писанки 

  • 6 варених яєць курячих — аби малюнки було ліпше видно, обирайте яйця з білою шкаралупою
  • 1 білокЄ чимало технік, доступних дітям дош
  • 1 ємність
  • 1 синтетичний пензлик
  • 2 багатошарові паперові серветки з малюнками, які ви хочете нанести на яйця
  • 1 ножиці
  • 1 решітка

Як виготовити писанку

Pysanka_1

Яйця попередньо відварюємо до готовності та даємо трохи охолонути. Добираємо паперові серветки з гарними малюнками.

Pysanka_2

Від серветок відділяємо білий шар, із кольорового вирізаємо малюнки і розкладаємо їх на рівній поверхні.

 

Pysanka_3

На вирізаних малюнках робимо кілька надрізів по контуру. Так буде зручніше клеїти їх на опуклу поверхню яйця, а на малюнках не утворюватимуться складки. 

Pysanka_4 

Відділяємо білок від жовтка.

Білок не збиваємо, а розмішуємо виделкою, щоб він не пінився. Для техніки декупажу важливо, щоб його консистенція була без бульбашок.

Пензликом наносимо білок на шкаралупу вареного яйця

Pysanka_5

Обережно розміщуємо малюнки на поверхні яйця за допомогою пензлика. Зокрема, змащуємо білком зверху, пензликом рухаємося від центру до країв малюнка

Pysanka_6

Кладемо яйця на решітку, чекаємо поки малюнки висохнуть

Pysanka_7

Розміщуємо решту малюнків. Щойно композиція буде готова, обережно наносимо пензликом білок на всю поверхню яйця

Pysanka_8

Кладемо готові яйця на решітку.

Обережно натріть готові яйця парафіновою свічкою, щоб білок на поверхні «не боявся» води (інакше при потраплянні крапель він стане липким). 

 


зміст

Педрада. Телеграм. Новини

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді