Реалізація Декларації про безпеку шкіл зміниться

Уряд ухвалив зміни до плану заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл»

Реалізація Декларації про безпеку шкіл зазнає певних змін

Як працювати з трудовими книжками під час воєнного стану

28 липня, під час засідання Кабінету Міністрів України було прийнято розпорядження «Про внесення змін до пункту 3 плану заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл». Документ спрямований на врегулювання порядку раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі атаки або ризику нападу на заклад освіти.

Якщо під час освітнього процесу життю та здоров’ю здобувачів освіти або працівників закладу загрожує небезпека, тоді цінність якості освіти зменшується. Саме тому дуже важливим є питання збереження закладів освіти як безпечного простору в умовах збройних конфліктів. 

Водночас, створення безпечного освітнього середовища складається з багатьох компонентів, зокрема організації та проведення заходів у закладах освіти для створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу. Однією з передумов є наявність чітких процедур реагування та неухильне їх дотримання всіма учасниками.

Для цього Національна поліція України підготувала проєкт наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, метою якого є створення безпечного освітнього середовища, удосконалення порядку реагування на факти нападу або ризики нападу на заклад освіти та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України. 

Окрім того, проєктом передбачався б порядок дій працівників освіти щодо раннього попередження та евакуації в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти; порядок та організація дій посадових осіб органів (підрозділів) поліції щодо раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.

За матеріалами КМУ

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96835

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101724

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1156

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28072

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді