Близько третини українців не володіють іноземними мовами

68% українців вказали, що мають знання принаймні однієї іноземної мови, хоча часто ці знання не є глибокими

Рівень володіння іноземними мовами

Як провести тарифікацію педагогів

32% дорослого населення України не володіє жодною іноземною мовою.

Таку інформацію зазначено у звіті дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Відповідно до результатів опитування, 68% українців вказали, що мають певні знання принаймні однієї іноземної мови, хоча часто ці знання не є глибокими.

Зокрема з них 51% українців зазначили, що мають деякі знання англійської мови, але детальніший аналіз показує, що тільки 23% можуть читати, писати і спілкуватися цією мовою на побутовому і навіть на професійному рівнях.

«Взагалі не володіють іноземними мовами на будь-якому рівні майже третина дорослих жителів України — 31.8% (в опитуванні не враховувалась російська мова, лише англійська, польська, турецька, угорська, іспанська, французька та німецька мови)», — повідомляється в опублікованому матеріалі результатів.

Окрім того, більше 60% українців вказали, що в них немає потреби у знанні іноземної мови для професійної діяльності.

📝 Нова Інструкція з діловодства в ЗДО

Проте понад половини опитаних (56% респондентів) зазначили, що мають бажання підвищувати свій рівень знання іноземної мови.

Загалом, за результатами дослідження, українців можна поділити на умовні чотири категорії щодо вивчення іноземної мови:

  • мають бажання і потребу (28%);
  • мають лише бажання (28%);
  • не мають бажання, але є потреба (2%);
  • не мають ні бажання, ні потреби (42%).

Зауважимо, що знання іноземної мови є вищими серед більш молодих, освіченіших та заможніших людей.

Зокрема, відносно більше поширення володіння іноземними мовами спостерігається у містах з населенням 500 тисяч і більше (77%) і столиці — 84%.

Переважаюча кількість респондентів поділяє думку, що вивчати іноземні мови потрібно в молодому віці. Більшість (63%) вважає, що треба починати вчити іноземну мову у віці 5–7 років.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
168901

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71910

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8131

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35103

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді