Дефіцит кадрів: як Україна бореться з катастрофічною нестачею педагогів?
Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму
Гостра нестача педагогічних кадрів в українських школах і університетах залишається критичною проблемою. Вирішити її можна насамперед через підвищення заробітної плати вчителям.
Про новий профстандарт для вчителя
Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю.
«Педагогічна освіта у нас буде популярною, коли буде нормальна зарплата вчителя. Цього року вона зросла на 2000 гривень. Плануємо підвищення й надалі», — зазначив Винницький, додавши, що питання вимагає пріоритетного ставлення на національному рівні.
За словами посадовця, держава вже зараз інвестує у підготовку вчителів. Зокрема, торік на спеціальність «Середня освіта» вступили 7349 осіб, з яких 78% отримали бюджетні місця. Водночас значна частина випускників не залишається в професії або працює в школі недовго — головним чином через низькі зарплати.
Ще один напрям розвитку — залучення до викладання студентів інших спеціальностей.
«Мій син навчається на фізика і вже думає піти повчителювати. У нього немає педагогічної освіти, але він може пройти педагогічну інтернатуру і стати вчителем», — поділився заступник очільника МОН.
Як вважають у МОН, підвищення престижу професії та створення додаткових можливостей для молоді — ключ до вирішення кадрового дефіциту в освіті.