В Інституті педагогіки НАПН України 16 вересня відбудеться презентація інноваційної освітньої програми для дошкільних закладів «Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку». Запрошують спеціалістів з питань дошкільної освіти, працівників дошкільних навчальних закладів.
Програма розрахована на дітей четвертого-шостого років життя. Вона є частиною освітнього курсу для сталого розвитку. За програмою вже працюють понад 450 дитячих садочків у різних областях України.
Мета програми — сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя. Зокрема, на ресурсозбереження, ефективне спілкування та побудову гармонійних стосунків з оточенням.
Під час презентації учасники матимуть змогу:
- ознайомитися зі структурою, змістом і методикою реалізації освітньої програми
- отримати практичні поради й рекомендації щодо втілення освітньої програми в діяльності дошкільних закладів
- поспілкуватися з колегами, які працюють у дошкільних закладах, де програма запроваджена.
Програму представлятимуть її автори-розробники:
- Олена Пометун, член-кореспондент НАПН України, доктор пед. наук
- Наталія Гавриш, доктор пед. наук, завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б. Грінченка.
Презентація відбуватиметься з 10:00 до 13:00 год. в Інституті педагогіки НАПН України, вул. Січових Стрільців, 52-Д, ауд. 410 (актова зала).
Ознайомитися з матеріалами проекту «Освіта для сталого розвитку в дії» можна на сайті Міжнародного освітнього проекту для шкільної молоді та дорослих «Освіта для сталого розвитку в дії».
Із статті дізнаєтеся: як сортувати справи не за часом, а «за розміром»; які чотири методи тайм-менеджменту ефективні у плануванні справ; як за допомогою піраміди відсікати зайве, щоб зосередитися на важливих справах; як отримати задоволення від виконання складних завдань
Які інноваційні педагогічні технології застосовувати в дитсадку та з чого почати впровадження. Суть поняття «освітні інновації», переліки інноваційних технологій та приклад засідання творчої групи. Презентація «Інноваційні технології в ДНЗ».
Як інтегрувати зміст освіти, формувати у дітей цілісне світобачення та здатність побачити взаємозв’язки між людиною і світом речей, природи, культури? Один із шляхів — інтегровані заняття. Досвід показує, що інтегрований підхід успішно може застосовуватися щоденно. Тож цей матеріал — про інтегровані заняття.
Оцініть готовність педагогів до участі в інноваційній діяльності за допомогою пам’ятки для вихователя-методиста та директора закладу дошкільної освіти
Креативний, самодостатній, розуміє як створити комфортний освітній простір у закладі, реалізовує успішні ідеї щодо покращення якості освіти, забезпечує умови для самореалізації дітей та педагогів. Впізнаєте себе? Тоді ви ідеально підходите на посаду керівника. Та це ще не всі характеристики. Детальніше - у публікації.