Вчені провели дослідження на бджолах. Виявилося, що у мозку бджіл через необхідність стежити за потомством, збільшилася кількість двох білків: того, що захищає від недоумства, і того, що «супроводжує» білок, який захищає від пошкодження структури інших білків. Обидва білки містяться і в людському організмі.
Піклування про дітей тримає розум батьків у тонусі.
Дослідження вчених продемонструвало: старі бджоли, яким доводиться піклуватися про молодше покоління, рідше страждають від відхилень у психіці.
Коли бджоли старіють, вони змушені покинути вулик з метою пошуку їжі, в результаті чого робота їх мозку притупляється, і вони не в змозі сприймати нову інформацію. Але після того як вчені витягли з вулика бджоломатки, старі бджоли були змушені піклуватися про молоде покоління. У результаті старі бджоли не позбулися розуму, як траплялося раніше, і зберегли свої розумові здібності.
«Поліпшення психічного стану бджоли може бути пов’язане зі збільшенням кількості білка в мозку», ― зазначив глава дослідження Гро Амдам, доктор філософських наук і ад’юнкт-професор з Університету штату Арізона.
У мозку бджіл через необхідність стежити за потомством, збільшилася кількість двох білків: того, що захищає від недоумства, і того, що «супроводжує» білок, який захищає від пошкодження структури інших білків. Обидва білки містяться і в людському організмі.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.
Переводите працівника на іншу посаду — дізнайтеся, як правильно оформити документацію
Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
Ми підготували для вас зразок оформлення номенклатури справ закладу освіти, а також підказки і шпаргалки щодо вчасної та ефективної роботи з цим документом.
Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.