Схвалено законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Прийняття законопроекту «Про запобігання та протидію домашньому насильству» дасть змогу усунути існуючі законодавчі прогалини і неузгодженості та удосконалити механізм протидії насильству в українських сім’ях.

Прийняття законопроекту «Про запобігання та протидію домашньому насильству» дасть змогу усунути існуючі законодавчі прогалини і неузгодженості та удосконалити механізм протидії насильству в українських сім’ях.

Документом визначено поняття «жорстоке поводження з дитиною в сім’ї», яке включатиме в себе не лише умисні дії, а й бездіяльність батьків, що може спричинити шкоду дитині. Цим законопроектом також запроваджується поняття «домашнє насильство».

Окрім того, для комплексного вирішення питань протидії домашньому насильству та забезпечення належного надання допомоги потерпілим особам розширюється коло органів та установ, на які покладається здійснення заходів щодо запобігання та протидії насильству. До таких органів пропонується також віднести місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, установи та заклади системи освіти, заклади охорони здоров’я.

Для запобігання домашньому насильству пропонується запровадити комплекс заходів соціального спрямування, серед яких проведення інформаційної та просвітницької роботи для всіх верств населення для підвищення обізнаності з питань запобігання домашньому насильству та вивчення, проведення аналізу й усунення причин і умов, які сприяють вчиненню домашнього насильства, а також його негативних наслідків.

Окрім того, з урахуванням європейського досвіду, проектом запроваджуються заходи тимчасового обмеження прав особи, яка вчинила домашнє насильство, що можуть бути застосовані виключно за рішенням суду.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Техніки коучингу для роботи з педколективом

Виклики часу все більше вимагають нових підходів. Людина, що хоче досягти кар’єрного зросту, повинна бути мобільною, готовою до швидкої зміни та обставин. В Україні в умовах воєнного стану реалізувати ці завдання здається нереальним. Та все ж на допомогу можуть прийти нові техніки. І одна з них – коучинг.
14

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
37784

Методика Р4С: як упровадити

Як упровадити методику Р4С — «Філософія для дітей». Що прививати дітям, аби вони були готовими до ризиків і загроз глобалізованого світу
4696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді