Як новітні технології впливають на розвиток дитини?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Доступність технологічних здобутків сучасності спричиняє виникнення питань, пов’язаних із проблемою повноцінного розвитку та соціалізації дітей. На думку психологів, необмежене використання новітніх технологій призводить до гальмування дитячого мислення.

Ранні успіхи дитини на кібернетичній ниві спричиняють гальмування процесів розвитку та  соціалізації. Як наслідок, дитина має низьку зацікавленість у реальних іграх та обмежена у навичках вербальної комунікації.

«Телевізор, як і інші засоби візуальної передачі даних, здебільшого навантажує праву половину мозку, а, наприклад, читання книжок — ліву. Із трьох років починається активний розвиток саме правої півкулі. Підсовуючи своїм дітям комп’ютер або телевізор із мультиками, ми не стимулюємо ліву, тож розвиток відбувається однобоко. У шести-семирічному віці має активізуватися ліва півкуля, яка відповідає за логіку та семантику, але якщо дитина зациклена на комп’ютері, то цього не станеться. І якщо функція не вступає у силу, потім нормалізуватися вона вже не зможе», — пояснює директор Київського міського центру «Психічне здоров’я дітей та підлітків», професор Анатолій Чуприков.

У багатьох розвинених країнах дедалі частіше діагностують так звану педагогічну запущеність, яка характеризується затримкою психічного розвитку дитини і виникає через небажання батьків приділяти їй увагу. Її наслідком є низька здатність до навчання, невпевненість у собі, замкненість та ускладнене контактування з оточуючими.

Значна кількість інтерактивних іграшок погіршують увагу дитини, гальмують розвиток фантазії та абстрактного мислення. Через відсутність альтернативи просторово-візуального мислення дитина не здатна аналізувати.

Психолог із Санкт-Петербургу Катерина Мурашова нещодавно провела експеримент, учасниками якого стали підлітки віком від 12 до 18 років. Їм було запропоновано на вісім годин замінити комп’ютери, мобільні телефони та інші засоби комунікації на традиційне малювання, читання та інші шляхи самовияву.

Результати експерименту є красномовними: із 68 учасників вісім годин «ізоляції» витримали лише троє, а п’ять годин — тільки семеро.

Докладніше про інтернет-залежність у старшокласників читайте на сторінках серпневого випуску журналу «Практичний психолог: Школа».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що організувати на День матері у дитсадку

Ідеї для художньої діяльності та тематичних заходів до Дня матері в закладі дошкільної освіти. Виберіть, чим зацікавити ваших вихованців і порадувати матусь. Збережіть та використайте ідеї
15371

Об’ємна листівка: подарунок власноруч

Спробуйте разом із дошкільниками виготовити оригінальні подарунки — об’ємні листівки із яскравими квітами. Створення такого сюрпризу для мами — чудова змога для дитини реалізувати свої творчі здібності та зробити приємне іншим людям
3224

Сценарій до Дня матері у середній групі

День матері традиційно відзначають у другу неділю травня. Організуйте з вихованцями середньої групи до Дня матері свято «Пиріг для матусі» — нехай Бабуся-казкарка, Мавка, Бджілоньки та інші герої допоможуть дітям зібрати всі потрібні інгредієнти для святкового пирога
25455

Сценарій на День матері для старшої групи «Заквітчалася Земля — мамам свято принесла»

Створіть свято до Дня матері для дітей старшого дошкільного віку із Ладою, Зеленим Шумом, неслухнянком Сашком, Феєю Чемності та іншими персонажами. Скачайте сценарій та ноти пісень до нього
23761

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді