Запропоновано внести зміни до Закону України «Про дошкільну освіту»

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У Верховній Раді України подано на розгляд законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» для забезпечення прав дітей, які мають особливі освітні потреби.

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» від 15.07.2013 № 2594а, в якому звернено увагу на питання доступності навчання для дітей з особливими освітніми потребам та дітей з інвалідністю.

Авторами законопроекту є народні депутати України Лілія Гриневич і Валерій Сушкевич.

Для забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти, наголошено на необхідності створення відповідних умов для організації інклюзивного виховання і навчання цієї категорії дітей.

Запропоновано надати можливість розумового пристосування, що враховує потреби дитини та, у разі потреби, створювати в дошкільних навчальних закладах умови для використання жестової мови.

«Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами, у тому числі і дітьми з інвалідністю, здійснюється згідно із Базовим компонентом дошкільної освіти відповідно до індивідуального плану розвитку дитини, розробленого на підставі рекомендацій психолого-медико-педагогічних консультацій та із застосуванням навчально-методичних посібників розвитку дітей дошкільного віку з різних видів нозологій, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти в установленому порядку», — йдеться у документі.

Крім того, автори законопроекту пропонують вилучити слово «завідуючий», залишивши лише поняття «директор» (дошкільного навчального закладу).
 
Докладніше за посиланням.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді