Новий професійний стандарт: ВИМОГИ
Тривалість уроків, що враховують при складанні розкладу, визначена двома актами:
- Законом про повну загальну середню освіту;
- Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти (Санрегламент).
Так, безперервна навчальна діяльність учнів ЗЗСО не може перевищувати:
- у початковій школі:
- 35 хв. − для 1 класу;
- 40 хв. − для 2-х, 3-х і 4-х класів;
- для 5-12-х класів − 45 хв.
Тривалість уроків під час дистанційного навчання 2021 року визначена разом із набранням чинності Санрегламентом. У його розділі V «Забезпечення освітнього процесу» в пунктах 8 та 9 встановлені «Вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання».
Дистанційний урок з використанням технічних засобів учитель має організувати так, щоб чергувати види навчальної діяльності синхронно й асинхронно.
Складаєте інструкції з охорони праці, але не знаєте, які нормативні вимоги врахувати? Як оформити й зареєструвати? Впораєтеся з цим завданням легко. Експерти склали для вас сім правил, які легко запам’ятати.
Безперервна тривалість уроку онлайн становить не більше:
- 10 хв. − для учнів 1 класів;
- 15 хв. − для учнів 2-4 класів;
- 20 хв. − для учнів 5-7 класів;
- 20-25 хв. − для учнів 8-9 класів;
- 30 хв. − для учнів 10-12 класів на 1-шій год. занять, а на 2-гій год. занять − 20 хв.
Якщо навчальні заняття для учнів 10-12 класів здвоєні, то не більше 25-30 хв. на першому занятті та не більше 15-20 хв. − на другому.
Решту часу вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, офлайн, без комп’ютера. Наприкінці уроку можна повернутися до відеоконференції, щоб обговорити виконані завдання, відрефлексувати почуте тощо.
Санітарні норми пропонують після онлайн-занять провести вправи з рухової активності та гімнастику для очей (додаток 3 до Санрегламенту).