«Першою ластівкою» атестаційного періоду в закладі освіти є створення атестаційної комісії до 20 вересня кожного року. Після цього директор має скласти т. зв. список вчителів на атестацію.
У Типовому положенні про атестацію педагогічних працівників визначено два терміни, що стосуються списку педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації. Оглянемо їх в окремих розділах.
До 10 жовтня список вчителів отримує атестаційна комісія
Директор закладу освіти має до 10 жовтня подати список педагогічних працівників атестаційній комісії. Прикметно, що атестаційну комісії в закладі освіти очолює директор або ж його заступник, тому в дотриманні термінів останні контролюють самі себе.
Чітких вимог до оформлення списків як таких немає. У Типовому положенні зазначено лише, що списки подають «із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації» (п. 3.1). Певно, достатньо, щоб було перелічено:
- ПІБ учителів;
- дати, коли пройдено підвищення кваліфікації.
Та зазвичай для зручності списки складають у вигляді таблиці з такими стовпцями:
- № з/п;
- ПІБ педагогічного працівника;
- посада;
- стаж роботи на посаді;
- дані про підвищення кваліфікації;
- дата і результати попередньої атестації;
- очікувані результати чергової атестації.
- заяви педагогів про позачергову атестацію чи перенесення строку атестації
- подання директора закладу чи педагогічної ради про присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.
До 20 жовтня список вчителів затверджує атестаційна комісія
Атестаційна комісія затверджує до 20 жовтня список педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, разом із графіком своєї роботи.
Працівники, що атестуються, ознайомлюються з графіком проведення атестації під підпис.
⇒ Вивчення роботи вчителів, що атестуються