Працівник відмовився від «не своєї роботи»
Педагогам закладів освіти щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надають у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (ч. 14 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; п. 2 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам).
Зауважте!
Умови щодо надання відпустки у перший робочий рік, передбачені частинами п’ятою та шостою ст. 10 Закону про відпустки, не поширюються на працівників та спеціалістів закладів освіти:
- керівних
- педагогічних
- науково-педагогічних
- наукових.
Те, що вчитель звільнився з попереднього місця роботи за власним бажанням, а не перевівся, не має значення при реалізації його права, як педагогічного працівника, на отримання щорічної відпустки у перший рік роботи на новому місці у період літніх канікул.
Отже, влітку вчителю слід надати щорічну основну відпустку за робочий рік, який відлічується з часу прийняття на роботу до іншого закладу освіти, повної тривалості, а саме — 56 календарних днів.
У 2021 році всі заклади освіти мають стати автономними, зокрема й у питаннях ведення бухобліку та складання фінзвітності. Як це зробити та що врахувати?
Коли і навіщо враховують пропорційність тривалості відпустки залежно від робочого року — читайте у статті.
Відповіді на найчастіші запитання працівників
про щорічну основну відпустку