Ведення гуртка вихователем: бажання чи обов’язок?

1004

Запитання

Чи має право адміністрація дошкільного закладу зобов’язувати вихователів систематично на добровільних засадах вести гуртки?

Відповідь

Зобов’язувати — ні. Це порушення конституційного принципу, за яким людина має право заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується (стаття 43 Конституції України).

Примусове залучення педагогів до керівництва гуртковою роботою ставить їх у нерівні умови з тими колегами, які мають менше педагогічне навантаження за той самий робочий час і за ту саму заробітну плату.

Аналіз виконання функцій, які здійснює вихователь відповідно до змісту організації освітнього процесу, свідчить про те, що весь його робочий час за умов сумлінного ставлення до своїх обов’язків займає проведення основних форм освітньої роботи з дітьми та участь у методичній роботі дошкільного закладу.

Зверніть увагу

В умовах групового приміщення проводити гурткову роботу з одними дітьми і не залучати інших — неможливо. Гурткове заняття перетворюється на фронтальне без належного забезпечення дітей необхідними посібниками та матеріалами у межах теми.

Вирішувати проблемні питання, пов’язані з залученням педагогів до організації гурткової роботи, важливо індивідуально у кожному конкретному дошкільному закладі.

Не можна формувати в закладі дошкільної освіти гуртки лише для звітування перед управліннями про діяльність гуртків та збільшення балів під час атестації дошкільного закладу.

За матеріалом Ірини РОМАНЮК,
методиста Миколаївського науково­-методичного центру,
ж. «Вихователь-методист дошкільного закладу»

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила літніх прогулянок

Улітку дітям хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Там можна вдосталь побігати, покопирсатися в піску та пограти з однолітками. Щоб у дітей залишалися лише позитивні враження від таких прогулянок, вихователям слід залишатися уважними та дотримуватися правил
5772

Як створити мультфільм власноруч

Вихованці вашого дитсадка люблять дивитися мультики? Підіть далі: зніміть мультфільм самостійно. Створити просту анімацію з музичним супроводом під силу навіть дошкільникам у супроводі «технічно підкованого» педагога. Дистанційно це зробити навіть цікавіше!
13109

Екологічне виховання дошкільників

Як організувати екологічне виховання в дитячому садку, форми роботи з дошкільниками, поради вихователям та інструменти екологічного виховання
78512