Літні прогулянки з дітьми: на що звернути увагу
Звертайте увагу на погоду
Якщо на вулиці температура повітря вище 30 °С та немає вітру, то час прогулянки потрібно скоротити або зовсім від неї відмовитися. Під час спеки діти можуть отримати тепловий удар, навіть якщо будуть перебувати під розсіяним сонячним промінням. Залишайтесь у приміщенні також під час сильного дощу або вітру зі швидкістю понад 15 м/с.
Як навчити дітей дбати про свою безпеку
Будьте пильні
Влітку діти більше травмуються, ніж узимку, через підвищену рухову активність. До того ж небезпеку для здоров’я становлять комахи та рослини, що можуть викликати отруєння чи алергію. Тому перед прогулянкою перевіряйте ігровий майданчик на наявність потенційної небезпеки для здоров’я дітей. А під час прогулянки регулюйте рухову активність дошкільників і страхуйте їх за необхідності.
Стежте за одягом та взуттям дітей
На прогулянку діти обов’язково мають надягати панаму або інший головний убір, що захищає від сонця. Спонукайте батьків обирати для дітей одяг світлих тонів і з натуральних матеріалів, щоб вони не перегрівалися. Попереджайте батьків про необхідність змінного одягу та взуття. Вчасно превдягайте дітей за потреби. Стежте, щоб під час фізкультурних розваг діти мали зручне спортивне взуття.
Не залишайте іграшки на вулиці
Після кожної прогулянки прибирайте виносне обладнання у спеціальне місце, куди не потрапляють пил і волога. Промивайте іграшки від піску та бруду та просушуйте їх після кожної прогулянки. У разі виявлення інфекційних захворювань у дітей обробіть іграшки дезінфікувальними засобами. В умовах карантину дезінфікуйте іграшки щоденно.
Роботу з дитиною раннього віку педагогам слід не вибудовувати за принципом розвитку окремих психічних процесів, а скеровувати на загальне, максимально різнобічне ознайомлення малюка зі світом предметів, людей і взаємин.
Дотримуйтеся питного режиму
Потурбуйтеся про запас питної води. За прогулянку дитина має споживати не менше 70% від добової норми. Пам’ятайте, що у спекотну погоду потреба у воді зростає. Спонукайте дітей вчасно пити. Оновлюйте запас питної води кожні три години.
Дбайте про гігієну
Стежте за тим, щоб після прогулянки діти мили руки. Дотримання елементарних гігієнічних правил убереже їх від кишкових та інших інфекцій. В умовах коронавірусного карантину спонукайте дітей додатково обробляти руки антисептиком.
За матеріалами статті журналу Вихователь-методист дошкільного закладу