Енергоефективність у школі: з 1 вересня учнів навчатимуть ощадливому споживанню

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
З нового навчального року енергоефективність вивчатимуть у школах

МОН впроваджує уроки раціонального використання енергії

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: липень 2025
   Скачати  

             

Із початком нового навчального року тема енергоефективності стане частиною навчального процесу для учнів 4–11 класів. Їх навчатимуть раціонально використовувати енергоресурси та дбати про ощадливість у повсякденному житті.

Про новий профстандарт для вчителя

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України, представивши оновлену освітню ініціативу в межах проєкту «Уроки енергоефективності».

Зазначається, що інтеграція нової теми не збільшить навчального навантаження, а буде вбудована в чинні модельні програми, зокрема «Пізнаємо природу», STEM, «Довкілля», «Технології», «Природничі науки» тощо.

Для підтримки вчителів МОН розробило спеціальні посібники для 4, 5–6, 8–9 та 10–11 класів. Вони містять практичні матеріали, рекомендації для позаурочних активностей і вже схвалені Українським інститутом розвитку освіти. Посібники доступні онлайн.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив на важливості формування енергоощадної культури серед молоді:

«Розуміння теми енергоефективності — це не лише про знання, а про свідоме ставлення до ресурсів. Це критично важливо для країни, яка потерпає від збройної агресії, зокрема спрямованої на пошкодження енергосистеми».

Запровадженню нової теми передувало навчання для понад 2200 педагогів. Додатково для вчителів доступні безплатні онлайн-курси.

Проєкт «Уроки енергоефективності» є частиною ширшої ініціативи впровадження зеленої енергетики в освіту в межах проєкту LEARN.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Самоосвіта вчителя: безперервний процес зростання

Професійний розвиток — це зростання майстерності через здобуття нового та переосмислення вже наявного досвіду. Хочете дізнатися, як ефективно організувати самоосвіту? Продовжуйте читати!
19726

Зарахування, відрахування та переведення вихованців до ЗДО: новий Порядок

З'ясуємо основні вимоги Порядку зарахування, відрахування та переведення вихованців до державних та комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти, який МОН розробило відповідно до нового Закону про дошкільну освіту
47789

Портфоліо вихователя: що це, навіщо і як його оформити

Портфоліо вихователя — це спосіб продемонструвати свій підхід до професії, показати себе як фахівця, який постійно розвивається. Як створити й оформити портфоліо вихователя дошкільного закладу? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу? Про це — у статті.
50514

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за вимогами НУШ

Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
269612

Відображаємо робочий час вихователів у табелі обліку і тарифікаційному списку

Норми нового Закону про дошкільну освіту та підзаконних актів слід враховувати під час відображення робочого часу вихователя в тарифікаційному списку, графіку роботи, табелі обліку використання робочого часу. З’ясуємо, як саме
17356

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді