В Україні перенесли День захисту дітей на 20 листопада: Президент підписав указ

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
В Україні змінено дату Дня захисту дітей: тепер його відзначатимуть 20 листопада

Чому Україна змінила дату Дня захисту дітей?

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: липень 2025
   Скачати  

             

Президент Володимир Зеленський підписав указ №355/2025, яким переніс відзначення Дня захисту дітей в Україні з 1 червня на 20 листопада — у день, коли в усьому світі відзначається Всесвітній день дитини.

💳 Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

Згідно з документом, нова дата має на меті:

  • підкреслити пріоритетність захисту дитинства на загальнонаціональному рівні,
  • посилити синергію з міжнародною спільнотою у захисті прав дітей,
  • реалізувати положення Конвенції ООН про права дитини, яку Україна ратифікувала ще у 1991 році.

«З метою утвердження охорони дитинства як загальнонаціонального пріоритету України… постановляю: установити в Україні День захисту дітей, який відзначати щорічно у Всесвітній день дитини — 20 листопада», — йдеться в указі.

Також втратив чинність попередній указ президента України №568/98 від 30 травня 1998 року, який встановлював День захисту дітей на 1 червня.

Новий указ набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

Святкування Всесвітнього дня дитини бере початок у середині XX століття. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію № 836 (IX), в якій запропонувала всім країнам започаткувати це свято, починаючи з 1956 року. 

Водночас державам було надано право самостійно обирати дату його проведення. У Радянському Союзі, а згодом і в низці пострадянських країн, так з’явився День захисту дітей, який традиційно відзначають 1 червня.

ВЕБІНАР: активне літо в дитсадку🪀🏸

Подальший розвиток подій на міжнародному рівні визначив нову ключову дату. 20 листопада 1959 року ООН прийняла «Декларацію прав дитини», а через 30 років — у 1989-му — була ухвалена «Конвенція про права дитини». Саме ця дата — 20 листопада — офіційно закріпилася як Всесвітній день дитини в міжнародних документах.

Головна мета цього дня — звернути увагу урядів, громадських організацій і ширшого суспільства на необхідність захисту прав дітей, створення сприятливих умов для їхнього розвитку, безпеки та добробуту в усьому світі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Блочно-тематичне планування в дитячому садку

Чинне законодавство не обмежує педагогів і не нав’язує шаблонних розробок календарних та перспективних планів. Вихователь має свободу вибору найбільш ефективної та зручної для нього моделі та форми планування. Одна з таких моделей — методичний конструктор — дієва, оптимальна з точки зору економії часу, складена педагогами не для перевіряльників чи керівництва закладу, а для себе як зміст власної педагогічної діяльності.
25924

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
124811

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
1606

Комплектування груп у дошкільному закладі: вивчаємо вимоги

До кінця серпня керівник дошкільного закладу має остаточно сформувати всі групи вихованців. З’ясуємо, як Закон про дошкільну освіту та інші нормативні документи врегульовують питання комплектування різних видів груп, їх граничної наповнюваності. Усе розклали для вас по поличках
75528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді