«1171 учитель початкових класів успішно пройшов сертифікацію цьогоріч, набравши 122 і більше балів за результатами вивчення практичного досвіду роботи. Відзначу, що максимальні 160 балів отримали 52 вчителів, з яких кожен третій — сертифікований учитель 2019 року. Це говорить про високий рівень підготовки, відповідальності учасників сертифікації всіх років та довіру до цієї процедури», — зазначив Руслан ГУРАК, Голова Державної служби якості освіти.
Цей рік є особливим: навіть в умовах повномасштабної війни на сертифікацію зареєструвалося 1984 учасники (при квоті 2500 осіб), з них 1855 взяли участь у незалежному тестуванні. До другого етапу сертифікації допущено 1335 учителів, з них 1326 успішно здійснили самооцінювання в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd. Третій етап сертифікації — вивчення практичного досвіду роботи вчителів — проходив у дистанційному форматі.
Нагадуємо, пороговий бал щороку визначається комісією, що утворюється Державною службою якості освіти. До складі комісії, окрім працівників Служби, входять сертифіковані вчителі-практики, які є експертами водночас, наукові та науково-педагогічні працівники з числа розробників професійного стандарту вчителя.
Довідково.
Відповідно до положень законів України “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту” сертифіковані вчителі мають право на:
- зарахування сертифікації як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником з присвоєнням відповідної кваліфікаційної категорії та/чи педагогічного звання;
- доплату у розмірі 20% до ставки заробітної плати.
У випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.