Чоловіків та жінок в Україні зрівняють у правах

Мета Концепції, схваленої Урядом ― впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства. Документ спрямований на здійснення комплексних заходів на національному та регіональному рівнях щодо покращення ситуації у сфері праці, проведення системної роботи щодо забезпечення гендерної рівності, подолання гендерних стереотипів

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням схвалив Концепцію Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року.

Про це повідомили у прес-службі Кабміну.

Як повідомив заступник Міністра соціальної політики України ― керівник апарату В’ячеслав Коломієць, представляючи проект акта на засіданні Уряду, його Мінсоцполітики розробило на виконання статті 11 Закону «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Крім того, забезпечення гендерної рівності передбачено Цілями розвитку тисячоліття до 2015 року.

«Забезпечення рівності жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства і держави є важливою умовою й гарантією забезпечення прав людини та утвердження демократії, запорукою розв’язання соціально-економічних проблем країни, європейської інтеграції України, частиною міжнародних зобов’язань держави, вважають у Міністерстві», ― сказано в повідомленні.

У відомстві також зазначили, що нині ж високі рівні зайнятості та освітньо-професійної підготовки жінок супроводжуються їх незначним представництвом у сфері прийняття рішень ― в політичному житті, на вищих щаблях державного управління і, як наслідок, значним розривом у рівні доходів. Фактична нерівність жінок і чоловіків спричиняє загострення політичних, соціально-економічних, культурних та інших проблем у суспільстві.

За повідомленням, мета Концепції, схваленої Урядом ― впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства. Зокрема, документ  спрямований на здійснення комплексних заходів на національному та регіональному рівнях щодо покращення ситуації у сфері праці, проведення системної роботи щодо забезпечення гендерної рівності, подолання гендерних стереотипів, проведення просвітницьких кампаній із залученням засобів масової інформації, закладів культури та освіти до виховання культури гендерної рівності.

Розпорядженням Уряду Міністерство соціальної політики визначено державним замовником Програми, її проект має бути поданий Кабінетові Міністрів у шестимісячний строк.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та повагу до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
32351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді