Чверть українців постійно купують книги та товари для дітей через інтернет

Українці схильні оплачувати покупки готівкою, тільки 12% онлайн-покупців розрахувалися за свою останню інтернет-покупку за допомогою банківської карти

Українські інтернет-користувачі найчастіше купують в онлайн-магазинах електроніку та одяг. Чверть населення полюбляє купувати книги та товари для дітей саме через мережу.

Такі дані свого дослідження оприлюднила українська дослідницька компанія GfK Ukraine.

Як наголосили в компанії, українці схильні оплачувати покупки готівкою, тільки 12% онлайн-покупців оплатили свою останню інтернет-покупку банківською картою. Онлайн-покупці активно використовують інтернет-аукціони та сайти порівняння цін: більше 80% з них користувались цими ресурсами за останні 12 місяців.

У GfK Ukraine зазначили, що українські інтернет-користувачі найчастіше купують в онлайн-магазинах електроніку та побутову техніку: 64% тих, хто робив покупки через інтернет, купували за останні 12 місяців саме ці товари. При цьому вони найбільш активно купують в інтернеті цифрові пристрої, аксесуари та малу побутову техніку, тоді як порівняно менш інтенсивно ― велику побутову техніку, аудіо-відео техніку.

«Цікаво, що одяг ― на другому місті по популярності серед онлайн-покупок (42% онлайн-покупців купували цей товар). Третє місце поділяють такі категорії товарів як книги та диски, косметика та парфумерія, товари для дітей. Приблизно чверть онлайн-покупців купували ці товари в онлайн-магазинах за останні 12 місяців», ― сказано у повідомленні.

Половина онлайн-покупців розрахувалися за свою останню покупку готівкою при отриманні товару. Лише 15% онлайн-покупців сказали, що оплачували шляхом поповнення банківської карти продавця, 12% ― карткою на сайті магазина, менше 10% ― по рахунку-фактурі у відділенні банку (або через інтернет-банкінг) або накладеним платежем.

Окрім інтернет-магазинів, онлайн-покупці активно використовують інтернет-аукціони та сайти порівняння цін: 88% та 85% онлайн-покупців відповідно користувались цими ресурсами за останні 12 місяців.

При цьому навіть ті, хто вже робили покупки в інтернеті, зазначили, що не готові купувати деякі категорії товарів онлайн. Причини такої поведінки різнилися в залежності від категорії товару. Наприклад, респонденти не хочуть купувати через інтернет продукти харчування, тому що не впевнені в якості та свіжості і більш довіряють звичайним магазинам. Бар’єром для покупки взуття є необхідність його примірити, а для косметики і парфумерії ― бажання «спробувати» товар та оцінити його особисто.

Довідка. Опитування проводилося у вересні 2012 року за допомогою онлайн-панелі GfK Ukraine. Було проведено 878 інтерв’ю з інтернет-користувачами, включаючи 542 інтерв'ю з тими, хто здійснював покупки в інтернеті за останні 12 місяців, та 336 інтерв'ю з тими, хто не здійснював покупки в інтернеті. Вибірка квотована за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту, частоті користування інтернетом.

GfK Ukraine ― українська дослідницька компанія, яка пропонує повний перелік послуг з опитувань та досліджень ринків в Україні, Молдові та Бєларусі. GfK Ukraine входить до міжнародної дослідницької мережі GfK.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді