Чверть українців постійно купують книги та товари для дітей через інтернет

Українці схильні оплачувати покупки готівкою, тільки 12% онлайн-покупців розрахувалися за свою останню інтернет-покупку за допомогою банківської карти

Українські інтернет-користувачі найчастіше купують в онлайн-магазинах електроніку та одяг. Чверть населення полюбляє купувати книги та товари для дітей саме через мережу.

Такі дані свого дослідження оприлюднила українська дослідницька компанія GfK Ukraine.

Як наголосили в компанії, українці схильні оплачувати покупки готівкою, тільки 12% онлайн-покупців оплатили свою останню інтернет-покупку банківською картою. Онлайн-покупці активно використовують інтернет-аукціони та сайти порівняння цін: більше 80% з них користувались цими ресурсами за останні 12 місяців.

У GfK Ukraine зазначили, що українські інтернет-користувачі найчастіше купують в онлайн-магазинах електроніку та побутову техніку: 64% тих, хто робив покупки через інтернет, купували за останні 12 місяців саме ці товари. При цьому вони найбільш активно купують в інтернеті цифрові пристрої, аксесуари та малу побутову техніку, тоді як порівняно менш інтенсивно ― велику побутову техніку, аудіо-відео техніку.

«Цікаво, що одяг ― на другому місті по популярності серед онлайн-покупок (42% онлайн-покупців купували цей товар). Третє місце поділяють такі категорії товарів як книги та диски, косметика та парфумерія, товари для дітей. Приблизно чверть онлайн-покупців купували ці товари в онлайн-магазинах за останні 12 місяців», ― сказано у повідомленні.

Половина онлайн-покупців розрахувалися за свою останню покупку готівкою при отриманні товару. Лише 15% онлайн-покупців сказали, що оплачували шляхом поповнення банківської карти продавця, 12% ― карткою на сайті магазина, менше 10% ― по рахунку-фактурі у відділенні банку (або через інтернет-банкінг) або накладеним платежем.

Окрім інтернет-магазинів, онлайн-покупці активно використовують інтернет-аукціони та сайти порівняння цін: 88% та 85% онлайн-покупців відповідно користувались цими ресурсами за останні 12 місяців.

При цьому навіть ті, хто вже робили покупки в інтернеті, зазначили, що не готові купувати деякі категорії товарів онлайн. Причини такої поведінки різнилися в залежності від категорії товару. Наприклад, респонденти не хочуть купувати через інтернет продукти харчування, тому що не впевнені в якості та свіжості і більш довіряють звичайним магазинам. Бар’єром для покупки взуття є необхідність його примірити, а для косметики і парфумерії ― бажання «спробувати» товар та оцінити його особисто.

Довідка. Опитування проводилося у вересні 2012 року за допомогою онлайн-панелі GfK Ukraine. Було проведено 878 інтерв’ю з інтернет-користувачами, включаючи 542 інтерв'ю з тими, хто здійснював покупки в інтернеті за останні 12 місяців, та 336 інтерв'ю з тими, хто не здійснював покупки в інтернеті. Вибірка квотована за статтю, віком, регіоном, розміром населеного пункту, частоті користування інтернетом.

GfK Ukraine ― українська дослідницька компанія, яка пропонує повний перелік послуг з опитувань та досліджень ринків в Україні, Молдові та Бєларусі. GfK Ukraine входить до міжнародної дослідницької мережі GfK.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
29

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
44

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді