Наука та науково-технічна сфера держави — на порядку денному парламентських слухань

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

2 липня 2014 року в Парламенті обговорили законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави. Наріжним питанням парламентських слухань стало визначення завдань, розв’язання яких забезпечить підтримку наукової галузі.

2 липня 2014 року відбулися парламентські слухання «Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави», ініційовані Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Участь у роботі слухань взяли понад 500 учасників — народні депутати, керівники Уряду, представники Адміністрації Президента України, Ради національної безпеки і оборони, національних академій наук, керівників і представників місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в галузі науки, працівників наукових установ, вищих навчальних закладів, наукових кіл, Профспілки працівників освіти і науки України, громадських організацій.

У своєму виступі міністр освіти і науки України Сергій Квіт визнав, що протягом довгих років українські науковці не мали належної підтримки з боку українського законодавства і здійснювали свою роботу фактично на самому лише ентузіазмі. Проте прийняття нового закону «Про вищу освіту» допоможе подолати перепони і для науки. При цьому він висловив переконання, що сучасний розвиток науки є запорукою майбутнього України як високотехнологічної, демократичної та європейської держави.

Учасники слухань у своїх виступах зазначали, що останні двадцять років у державі фактично відсутній запит на наукові дослідження і високотехнологічні розробки, держава майже не надає реальних пріоритетів цьому напрямі, а наука існує за залишковим принципом фінансування. Також залишено без уваги держави систему державного управління науково-технічною сферою, яка наразі є неефективною.

Учені підкреслювали, що Україні відсутні дієві механізми довгострокового та середньострокового прогнозування і планування соціально-економічного розвитку держави, є застарілою технологічна бази науки та бракує коштів для проведення наукових досліджень.

Насамкінець роботи науковці та експерти наголосили, що вітчизняна наука ще має потенціал, а фінансова підтримка держави й законодавче забезпечення зможе дати новий шлях розвитку науково-технічної сфери в державі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — мовленнєві штампи, кальки з російської, абревіатури, відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
13

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103075

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103077

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді