Оздоровлення дітей фінансуватиметься з місцевих бюджетів

Припинено фінансування оздоровлення та відпочинку дітей за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яке в попередні роки становило майже 400 мільйонів гривень.

У попередні роки за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності лікувалися 200 тисяч маленьких громадян у 500 відповідних закладах. Зараз фінансування оздоровчих установ має здійснюватися з місцевих бюджетів, які не мають достатніх ресурсів.

Голова парламентського Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний під час слухань, присвячених функціонуванню закладів оздоровлення та відпочинку дітей за нових законодавчих умов розповів про складну ситуацію, в якій опинилися дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади.

На сьогодні Податковим кодексом України передбачено плату за землю та податок на нерухоме майно для дитячих санаторно-курортних та оздоровчих закладів, що загрожує існуванню цих закладів.

Артур Палатний повідомив, що орієнтовно на 4367 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку стане менше, адже значно зменшилась державна підтримка. За його словами, порівняно з минулим роком на 233 мільйони гривень.

Система соціального страхування потребує звільнення від не властивих їй виплат, зокрема фінансування лікування. Таку думку висловив заступник міністра соціальної політики Валерій Ярошенко.

Варто зазначити, що законодавчими змінами передбачено оздоровлення неповнолітніх, у тому числі дітей працюючих осіб за рахунок коштів підприємств, установ тощо. Це потребує зміни системи, пошуку та впровадження нових інноваційні підходів до організації надання таких послуг у нових складних економічних умовах.

Валерій Ярошенко також повідомив про те, що Міністерство соціальної політики України опрацьовує питання щодо доцільності зменшення до 17 днів терміну для оздоровлення. Це дасть змогу зробити дешевшою путівку, отже, більше дітей зможуть пройти курс лікування.

За офіційними даними, за період проведення АТО вже втрачено 71 заклад оздоровлення, в тому числі 12 зруйновано в Донецькій області і 2 — в Луганській. Крім того, на території, захопленій сепаратистами, та в зоні, близькій до проведення бойових дій, розташовується 39 дитячих установ, з них 10 — оздоровчі і 29 — відпочинку. Тому головне завдання — збереження наявної структури в мирних областях.

Цього року особливу увагу приділятимуть дітям пільгових категорій. Зокрема, на базі дитячого центру «Молода гвардія» планується оздоровити 11,2 тисячі маленьких громадян.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про фінансування санаторіїв-профілакторіїв у 2015 році.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Гра як спосіб зняти психологічне напруження дитини

Стрес, занепокоєння, напади тривоги — відчуття, притаманні дітям так само, як і дорослим, і особливо, під час війни. Зняти психологічне напруження й змусити дітей розслабитися допоможуть дихальні вправи й рухливі ігри, зокрема такі, що містять вірші, пісні, лічилки.
9255

Про план роботи, дистанційну роботу, засідання педради: відповіді експерта

Вихор запитань, що вирує у голові директора наприкінці навчального року, ми почули, структурували, а найголовніше — відповіли на них. Тепер не прокидатиметеся вночі через нерозв’язане питання із планом роботи, ненаписані довідки про стан роботи та вимоги до педагогів писати звіти про дистанційну роботу
14689