Рекомендації щодо дій у разі надзвичайної ситуації

На сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено рекомендації щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації

Зокрема, ДСНС розробила «Абетку безпеки», де зібрано інформацію щодо дій на випадок різних надзвичайних ситуацій. Серед них такі випадки:

  • попередження про погіршення погодних умов;
  • дії населення під час надзвичайних подій;
  • дії населення під час надзвичайних ситуацій;
  • дії населення під час надзвичайних ситуацій військового характеру;
  • вибухонебезпечні предмети;
  • надання домедичної допомоги.

Корисним буде ознайомитися, а також розповісти учням про мапу з адресними місцями укриттів у підземному просторі Києва, оновлена Київською міською державною адміністрацією.

Накази з кадрових питань: як оформити без помилок

Що таке тривожна валіза

Також на сайті МОН рекомендують скористатися презентацією щодо тривожної валізи. Тривожна валіза - це речі на випадок евакуації. Їх краще скласти заздалегідь. У найкращому разі тривожна валіза вам так і не знадобиться та просто стоятиме в кутку. Але якщо час «Ч» усе ж настане — підготований набір необхідних речей збільшить ваші шанси на виживання. «Скласти заздалегідь» — значить, ще до того, як відбудеться вторгнення.

Рекомендації щодо дій у разі надзвичайної ситуації

Що взяти насамперед?

Важливо зібрати всі документи, копії документів: паспорт, водійське посвідчення, документи на право власності, військовий квиток тощо. Паспорт краще тримати так, аби його можна було швидко дістати. Решту документів запакуйте в герметичний пакет: підійдуть, наприклад, великий зіплок або канцелярська папка, обклеєна скотчем. Туди ж можна покласти кредитні картки, невелику кількість готівки. Готівку радять розділити на кілька частин: частину покладіть із документами, частину заховайте на дно рюкзака, частину тримайте в кишені. Не завадить мати ще й кілька доларових чи єврових купюр. Окрім документів, до папки можна покласти аркуш із базовою медичною інформацією про вас і членів вашої родини: групою крові, наявними проблемами зі здоровʼям (тут, зокрема, варто зазначити інформацію про алергію на медичні препарати), переліком ліків, які ви приймаєте (з описом способу їхнього застосування та дози), рецепти, імена та мобільні телефони ваших лікарів тощо. Рюкзак не має бути яскравого кольору, і так само краще обійтися без кольорів хакі.

Крім того, рекомендують взяти з собою продуктовий набір. У нього помістіть хоча б півтора літри води на людину та запас їжі на три доби. Це можуть бути швидкорозчинні супи, вермішель швидкого приготування, тушонка, галети, мʼясні чи рибні консерви, низькокалорійні солодощі, льодяники.

Більше інформації у разі надзвичайної ситуації

Також на сайті МОН рекомендують ознайомитися з брошурою «У разі надзвичайної ситуації або війни», яка розроблена Міністерством культури та інформаційної політики.

Посібником «Супергерої безпеки», створений дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз. Зокрема, у посібнику йдеться про те, як говорити про загрози з найменшими членами родини і як навчити їх діяти у різних ситуаціях.


зміст

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді