Створюючи сценарій розваги «Діва Марія квіти сіяла, Спас поливав — нам на поміч давав», ми намагалися дотриматися народних традицій свята Маковія — віддаючи шану пращурам, зробити його в міру веселим, адже в день свята розпочинається Успенський піст.
Маковій називають дівочим та дитячим святом, бо дорослі не брали участі у розвагах. Юні розважалися, але стримано, граючи в різноманітні ігри, та співали так званих спасівських пісень на луках та в лісі.
У народі кажуть, що в цей день — 14 серпня — ластівки відлітають у вирій, тож у сценарії також відтворено прощання з ластівкою.
Якщо погодні умови у день проведення розваги сонячні й теплі, то її можна організувати на території ігрового майданчика, серед живих дерев, кущів, різноманітних насаджень дитячого садка. Так діти отримають змогу відсвяткувати Маковій майже в такий самий спосіб, як колись давно їхні однолітки.
Мета свята:
- прищеплювати дітям любов до народних традицій
- розвивати вміння виявляти активність, творчо самовиражатися у музично-руховому та пісенному виконавстві.
Завдання:
- заохочувати до гармонійної взаємодії у грі-хороводі, навчати зв’язувати хороводні рухи й фігури з образним змістом, ритмом, мелодією пісні
- об’єднувати у дружньому гурті під час виконання народних ігор, заохочувати співати виразно, передаючи характер пісні
- розвивати вміння емоційно переживати ігрову ситуацію, використовуючи музично-рухові навички, створюючи музично-пластичні образи
- розвивати почуття гумору.
Дійові особи
|
|
Декорації та реквізит |
|
Практичні рекомендації, щоб швидко опанувати тонкощі організації роботи педагогів над освітніми стартапами вдитячому садку.
У програмі свята Маковія в дистадку:
- спасівські пісні «Спасівська», «Ми у луг ходили»
- ігри до свята Маковія «Кіт і Мишка», «Мак»
- прощання з ластівкою.
Лариса Задніпровська, музичний керівник дошкільного навчального закладу № 23, Вінниця