Масштабне підвищення кваліфікації вчителів: що готує МОН у новому навчальному році?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У МОН анонсували покрокову «прокачку» вчителів: розпочнуть з природничої, технологічної та мистецької галузей

Які вчителі пройдуть оновлені курси у 2025/2026 році

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: липень 2025
   Скачати  

             

У новому навчальному році Міністерство освіти і науки України планує розпочати масштабне підвищення кваліфікації українських педагогів. Про це повідомила заступниця міністра освіти Надія Кузьмичова.

Посадова інструкція вчителя: оновлена

За її словами, йдеться не про повне перенавчання вчителів, а про поступове оновлення та нарощування професійних знань і навичок відповідно до сучасних вимог Нової української школи. Поштовхом до цього стали оновлені модельні програми, доповнені практичним компонентом, а також розробка нових навчальних матеріалів до них.

«Нам потрібно додатково підготувати вчителів саме до практичного складника цих програм. Тому ми говоримо про наступний рівень навчань, який базується на вже здобутих знаннях», — зазначила Надія Кузьмичова.

Процес навчання педагогів відбуватиметься поетапно, і першими його пройдуть вчителі природничої, технологічної та мистецької галузей, які викладають у 5–6 класах. Саме ці напрями стануть пріоритетними у впровадженні новацій у 2025/2026 навчальному році.

Навчання вчителів фінансуватиметься за рахунок щорічної освітньої субвенції, що традиційно передбачає ресурси на підвищення кваліфікації педагогів.

Таким чином, МОН розпочинає системну роботу над посиленням професійного розвитку вчителів, що дозволить ефективніше реалізовувати реформи у школах і підвищити якість освіти для учнів.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Самоосвіта вчителя: безперервний процес зростання

Професійний розвиток — це зростання майстерності через здобуття нового та переосмислення вже наявного досвіду. Хочете дізнатися, як ефективно організувати самоосвіту? Продовжуйте читати!
19726

Зарахування, відрахування та переведення вихованців до ЗДО: новий Порядок

З'ясуємо основні вимоги Порядку зарахування, відрахування та переведення вихованців до державних та комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти, який МОН розробило відповідно до нового Закону про дошкільну освіту
47789

Портфоліо вихователя: що це, навіщо і як його оформити

Портфоліо вихователя — це спосіб продемонструвати свій підхід до професії, показати себе як фахівця, який постійно розвивається. Як створити й оформити портфоліо вихователя дошкільного закладу? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу? Про це — у статті.
50514

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за вимогами НУШ

Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
269612

Відображаємо робочий час вихователів у табелі обліку і тарифікаційному списку

Норми нового Закону про дошкільну освіту та підзаконних актів слід враховувати під час відображення робочого часу вихователя в тарифікаційному списку, графіку роботи, табелі обліку використання робочого часу. З’ясуємо, як саме
17360

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді