Нова система постачання підручників: що зміниться для шкіл?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
За довезення підручників відповідатиме МОН, а не області

Розповсюдження шкільних підручників

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

Міністерство освіти і науки України працює над тим, щоб всі школярі отримували підручники вчасно і без затримок. Про це розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий в інтерв’ю телеканалу «Рада».

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Як змінюється система постачання підручників

За словами міністра, процес створення та розповсюдження навчальних матеріалів зазнає суттєвих змін.

«Ми впроваджуємо нові підходи до розробки підручників. Уже оновлено організації, які відповідають за їхній друк, а також розмежовано функції експертизи та логістики», — пояснив Оксен Лісовий.

Одним із ключових нововведень стане пряме постачання підручників у школи, оминаючи обласні склади. Це має зменшити затримки у доставці та гарантувати, що навчальна література потрапить до учнів до 1 вересня.

«Ми прагнемо взяти повну відповідальність за своєчасне постачання підручників, щоб цей процес не залежав від обласних департаментів освіти», — наголосив очільник МОН.

Чому це важливо?

У 2024 році 92,14% підручників для 7 класу були доставлені в регіони на початку навчального року, хоча на обласні склади передали 99% навчальної літератури. Це свідчить про затримки на місцевому рівні, які впливають на своєчасне забезпечення шкіл книгами.

Крім того, деякі навчальні заклади не встигли отримати спеціалізовані підручники для:

  • дітей із порушенням зору;
  • учнів, які навчаються мовами національних меншин.

Щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, МОН реформує систему логістики підручників, скорочуючи ланцюжок їхнього постачання.

Новий підхід має гарантувати, що кожна школа отримає підручники безпосередньо та вчасно, а учні матимуть необхідні навчальні матеріали з першого дня навчального року.

Джерело: Вчися.Медіа

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
97

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
451

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11234

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21656

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді