Мін’юст готує інформаційну компанію щодо протидії булінгу в школа

Теми:
Міністерство юстиції розпочинає інформаційну кампанію щодо протидії булінгу

Протидія булінгу в закладах освітиВиховний процес у 2021/2022 н. р.: нові рекомендації МОН

Міністерство юстиції розпочинає інформаційну кампанію щодо протидії булінгу в закладах освіти України.

Таку інформацію зазначила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

Як вона повідомила, булінг є доволі поширеним в закладах освіти в усьому світі, зокрема, і в Україні.

«Серед тем, з яких просять провести заходи у навчальних закладах, найзапитуваніша — саме булінг, в усіх його видах. Наша мета — допомогти жертвам цькувань та роз’яснити, чому не варто приховувати факти булінгу та куди звертатися по допомогу», — наголосила Валерія Коломієць.

Окрім того, заступниця міністра юстиції підкреслила, що систематичні знущання, принизливе ставлення, образи та інші види психологічного насильства як з боку дітей, так і з боку вчителів є неприпустимими і вимагають відповідної реакції.

Зокрема, Валерія Коломієць відзначила, що якщо батькам або дитині потрібна правова допомога, її можна отримати у месенджерах Телеграм чи Вайбер, скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, завантажити мобільний застосунок «Твоє право» або зателефонувати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

У Міністерстві юстиції України повідомляють, що за булінг учасника освітнього процесу, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, наступає адміністративна відповідальність, яка передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

У випадку, коли булінг вчиняли діти до 16 років — до відповідальності притягають батьків булерів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
402415

Оцінювання навчальних досягнень учнів

Під час внутрішнього контролю в навчальному закладі вивчають різні питання. Одне з них — рівень навчальних досягнень учнів. Щоб правильно встановити рівень навчальних досягнень учнів, слід дотримуватися визначених критеріїв
180661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді