Мін’юст готує інформаційну компанію щодо протидії булінгу в школа

Теми:
Міністерство юстиції розпочинає інформаційну кампанію щодо протидії булінгу

Протидія булінгу в закладах освітиВиховний процес у 2021/2022 н. р.: нові рекомендації МОН

Міністерство юстиції розпочинає інформаційну кампанію щодо протидії булінгу в закладах освіти України.

Таку інформацію зазначила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

Як вона повідомила, булінг є доволі поширеним в закладах освіти в усьому світі, зокрема, і в Україні.

«Серед тем, з яких просять провести заходи у навчальних закладах, найзапитуваніша — саме булінг, в усіх його видах. Наша мета — допомогти жертвам цькувань та роз’яснити, чому не варто приховувати факти булінгу та куди звертатися по допомогу», — наголосила Валерія Коломієць.

Окрім того, заступниця міністра юстиції підкреслила, що систематичні знущання, принизливе ставлення, образи та інші види психологічного насильства як з боку дітей, так і з боку вчителів є неприпустимими і вимагають відповідної реакції.

Зокрема, Валерія Коломієць відзначила, що якщо батькам або дитині потрібна правова допомога, її можна отримати у месенджерах Телеграм чи Вайбер, скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, завантажити мобільний застосунок «Твоє право» або зателефонувати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

У Міністерстві юстиції України повідомляють, що за булінг учасника освітнього процесу, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, наступає адміністративна відповідальність, яка передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

У випадку, коли булінг вчиняли діти до 16 років — до відповідальності притягають батьків булерів.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
37

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
54

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді