Я сам!

Виховуємо почуття відповідальності дошкільників за свої рішення та дії, використовуючи публікації журналу «Методична скарбничка вихователя» № 08/2015

Від народження малюк прагне бути самостійним. Як допомогти дітям розвинути самостійність — одну з найважливіших базових якостей особистості? Про це та інше — у серпневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя», присвяченому темі «Я сам!».

Розвиток самостійності дитини залежить від низки зовнішніх і внутрішніх чинників. Яких саме? Як ефективно організувати діяльність дошкільників у межах теми? Опис змістових напрямів теми, а також гри-стратегії як основної форми організації освітньої діяльності в межах теми — у вступній статті цього числа журналу.

Під час проживання теми «Я сам!» вихователям стануть у пригоді такі матеріали: ідея, лексичне поле, очікувані результати опрацювання теми, її змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти, тематика інтегрованих занять на два тижні, плани-конспекти інтегрованих занять. Також вони мають змогу скористатися дидактичними матеріалами, представленими на картках картотеки.

На кольорових сторінках журналу розміщено яскраві майстер-класи: із виготовлення черепашки серед квітів у техніці пластилінографії та малювання натюрморту й оформлення його в декоративну рамку. А ще — ілюстрація до теми, асоціативна карта та зображення й завдання для аудиту.

Важливим аспектом теми «Я сам!» є виховання почуття відповідальності дошкільників за свої рішення та дії. Підвести дітей до розуміння думки: за все, що може трапитися і трапляється, ти також маєш відповідати сам — дасть змогу літературний проект за казкою Миколи Носова «Бобик у гостях у Барбоса». Етапи реалізації проекту, його змістове наповнення та картотека за змістом казки — для вас на сторінках серпневого числа.

З раннього віку діти активно цікавляться власним організмом, намагаються досліджувати його. Задовольнити такий пізнавальний інтерес дошкільників можна, реалізувавши з ними пізнавально-творчий проект «Органи чуття». Опис проекту, а також плани-конспекти занять та картотека до нього — також у восьмому числі журналу.

Докладніше про все це, а також конспект заняття-конкурсу для дітей старшого дошкільного віку «Добродії проти панянок» — у восьмому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
136875

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9831

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31410

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді