МОН не обирає марки шкільних автобусів для закупівлі

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міністерство освіти і науки України відреагувало на публікації у засобах масової інформації та повідомлення громадськості щодо закупівлі шкільних автобусів.

Напередодні нового навчального року громадськість обурилася з приводу того, що для шкіл закуповують автобуси російського виробництва. Станом на 8 серпня в Україні закуплено 326 шкільних автобусів, з них 164 — марки «Мрія» (Харків), що візуально подібні на російські автобуси ПАЗ.

МОН зауважує, що повноваження закуповувати шкільні автобуси мають органи місцевої влади, керуючись Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. На закупівлю шкільних автобусів використовують кошти освітньої субвенції та відповідні видатки місцевих бюджетів.

У листі від 29 квітня 2016 № 1/9-218 МОН рекомендувало департаментам (управлінням) освіти і науки обласних державних адміністрацій під час проведення конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів надавати перевагу вітчизняним виробникам. Одначе під час конкурсних торгів органи місцевої влади мають керуватися лише такими критеріями, як технічні характеристики і ціна транспортного засобу.

Освітня субвенція, що надійшла до місцевих бюджетів у 2016 році на закупівлю шкільних автобусів, складає 600 млн грн. У свою чергу органи місцевої влади докладають кошти з місцевих бюджетів для закупівлі необхідної кількості шкільних автобусів.

Розглянувши цінові пропозиції переможців конкурсних торгів у різних областях, МОН зауважує, що в переліку є автобуси, дешевші на 100-300 тис. грн. При цьому зростання ціни на деякі вітчизняні автобуси відбулося саме після закладення в державний бюджет коштів на їхню закупівлю.

З огляду на це МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на деякі вітчизняні шкільні автобуси.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Свідоцтво досягнень — оцінювання учнів за вимогами НУШ

Свідоцтво досягнень — документ, який дає розгорнуте уявлення про навчальний поступ дитини в школі. У яких класах НУШ цей документ обов'язковий та як його заповнювати — читайте у статті та скачуйте шаблони свідоцтв
329508

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за вимогами НУШ

Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
260527

Коректурні таблиці в роботі з дошкільниками

Приклади коректурних таблиць із описом роботи з ними. Використовуйте в роботі з дошкільниками, щоб розвивати в них увагу, мовлення, пам'ять, мислення, здатність встановлювати зв'язки між предметами та явищами довкілля
1602

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді