МОН не обирає марки шкільних автобусів для закупівлі

Міністерство освіти і науки України відреагувало на публікації у засобах масової інформації та повідомлення громадськості щодо закупівлі шкільних автобусів.

Напередодні нового навчального року громадськість обурилася з приводу того, що для шкіл закуповують автобуси російського виробництва. Станом на 8 серпня в Україні закуплено 326 шкільних автобусів, з них 164 — марки «Мрія» (Харків), що візуально подібні на російські автобуси ПАЗ.

МОН зауважує, що повноваження закуповувати шкільні автобуси мають органи місцевої влади, керуючись Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. На закупівлю шкільних автобусів використовують кошти освітньої субвенції та відповідні видатки місцевих бюджетів.

У листі від 29 квітня 2016 № 1/9-218 МОН рекомендувало департаментам (управлінням) освіти і науки обласних державних адміністрацій під час проведення конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів надавати перевагу вітчизняним виробникам. Одначе під час конкурсних торгів органи місцевої влади мають керуватися лише такими критеріями, як технічні характеристики і ціна транспортного засобу.

Освітня субвенція, що надійшла до місцевих бюджетів у 2016 році на закупівлю шкільних автобусів, складає 600 млн грн. У свою чергу органи місцевої влади докладають кошти з місцевих бюджетів для закупівлі необхідної кількості шкільних автобусів.

Розглянувши цінові пропозиції переможців конкурсних торгів у різних областях, МОН зауважує, що в переліку є автобуси, дешевші на 100-300 тис. грн. При цьому зростання ціни на деякі вітчизняні автобуси відбулося саме після закладення в державний бюджет коштів на їхню закупівлю.

З огляду на це МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на деякі вітчизняні шкільні автобуси.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45467

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
90973

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді