Затверджено нове Положення про конкурсний відбір проектів підручників для учнів шкіл

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У МОН України визначено новий порядок проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів

У МОН України визначено новий порядок проведення конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів.

Відповідний регламент затверджено Положенням про конкурсний відбір проектів підручників для учнів загальноосвітніх навчальних закладів (наказ від 25.12.2015 № 1361).

Конкурс проводитиметься окремо для кожного класу у два етапи:

І етап — експертиза електронних версій проектів підручників

ІІ етап — вибір підручників загальноосвітніми навчальними закладами

Другий етап передбачає два тури. У першому турі вчителі у строк, визначений наказом МОН України про проведення Конкурсу, ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників, що розміщені в Репозитарії, і надають пропозиції керівнику ЗНЗ для прийняття рішення щодо вибору підручників з кожного навчального предмета, які пропонуються для використання в цьому навчальному закладі.

У другому турі другого етапу конкурсу братимуть участь оригінал-макети підручників, які за підсумками першого туру другого етапу конкурсу будуть включені до переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Також на цьому етапі кожен ЗНЗ у строк, визначений наказом МОН України про проведення конкурсу, заповнює спеціальну форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета в Репозитарії, роздруковує її та передає відповідному структурному підрозділу освіти місцевої державної адміністрації.

Роздруковану форму вибору електронних версій оригінал-макетів підручників підписує посадова особа ЗНЗ та скріплює печаткою цього закладу (за наявності). Результати конкурсу будуть розглядатись на колегії МОН, рішення якої є підставою для затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
4121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді