Профспілка намагається повернути фіксовані надбавки освітянам

Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України (ЦК Профспілки) звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозиціями скасувати постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» від 25.03.2014 № 88, що встановлює надбавку педагогічним працівникам у граничному розмірі до 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) замість фіксованих 20 відсотків.

Враховуючи позицію Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, висловлену під час зустрічей з освітянами, запевнення Міністра Кабінету Міністрів України у листі від 07.10.2014 № 13675/0/2-14 про неприпустимість забезпечення економії бюджетних коштів за рахунок зменшення розмірів надбавок і доплат, які встановлені працівникам закладів та установ освіти, ЦК Профспілки пропонує скасувати постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» від 25.03.2014 № 88. Про це йдеться у листі від 20.10.2014 № 02-5/489.

У листі наголошено, зміна розміру надбавки з фіксованих 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати) на встановлення її у граничному розмірі до 20% призвела до зменшення заробітної плати вчителів, викладачів, вихователів, інших педагогічних працівників, оскільки за повідомленням з організаційних ланок профспілки її сума у зв’язку з недотримання законодавчо гарантованого рівня фінансового забезпечення галузі виплачується працівникам у розмірі навіть менше 1 % посадового окладу, зокрема 0,1 %, що складає 1-2 гривні на місяць. Тож надбавка, яка запроваджувалась у 2010 році з метою підвищення престижу педагогічної праці, замість стимулюючої в розмірі від 280 до 475 гривень перетворилися в принижуючу для професії педагога виплату.

За даними ЦК Профспілки, в окремих районах часто приймаються рішення про призупинення виплати цієї надбавки взагалі.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді