Коли і як проводитимуть державну підсумкову атестацію

Визначено дату та умови проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО з української мови і літератури.

У 2015 році державну підсумкову атестацію (ДПА) з української мови та літератури проводитимуть у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це стало відомо під час селекторної наради, яка відбулася 18 листопада в студії «Укртелекому».

Участь у нараді взяли заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, керівники навчальних закладів, представники регіональних центрів оцінювання якості освіти, працівники Міністерства освіти і науки України (МОН) та освітяни різних областей України у режимі конференц-зв’язку. 

Павло Полянський повідомив, що ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури проходитиме 24 квітня 2015 року за єдиними тестами для всіх випускників шкіл. Для того, щоб взяти участь у ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури потрібно заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. Реєстрація учнів триватиме з 5 січня до 20 лютого 2015 року.

Аби гарантовано забезпечити реєстрацію всіх випускників на ДПА, керівник школи паралельно надсилатиме список своїх випускників  та комплект реєстраційних документів для кожного з них до регіональних центрів оцінювання.

Павло Полянський наголосив, що керівники управлінь освітою будуть відповідальні за довезення  учнів, і вчителів, які будуть інструкторами на пунктах тестування. Тому варто уже розпочати роботу для організації логістики.

За виконання тесту з української мови та літератури випускникові виставлятимуть 2 оцінки:

  • за ДПА у шкалі від 1 до 12 балів — на основі цієї оцінки випускник отримуватиме атестат;
  • за ЗНО у шкалі від 100 до 200 — визначатиме «склав» чи «не склав» ЗНО абітурієнт .

Якою має бути мінімальна кількість балів для проходження ЗНО, визначатимуть експерти.

Результати оцінювання повідомлять до 12 травня. Ті випускники, які 24 квітня не складуть тест з української мови і літератури, не стануть студентами університетів у 2015 році та не будуть проходити інші тести ЗНО. Для того, щоб ці учні могли отримати атестати про закінчення школи, навчальний заклад проводитиме для них ДПА вже окремо від ЗНО.

У випадку, якщо учень зареєструвався на ДПА 24 квітня, але через стан здоров’я чи форс-мажорні причини не приїхав до пункту тестування, школа проводитиме ДПА для такого учня окремо за самостійно розробленими завданнями. А ЗНО з української мови та літератури для вступу у ВНЗ випускник складатиме під час додаткової сесії.

ДПА з інших двох предметів (математики або історії і третього предмету на вибір учня) школа проводитиме для 11-класників за самостійно розробленими завданнями, оскільки жодних збірників завдань більше не буде.

У 2015 році державна підсумкова атестація буде проведена тільки у письмовій формі.

Павло Полянський наголосив, що українські випускники Криму і Донбасу також зможуть отримати атестат державного зразка, скласти ЗНО і вступити в український університет. Перш за все, їм потрібно отримати український атестат державного зразка. Для цього випускнику Криму чи Донбасу потрібно в будь-якій іншій школі України пройти екстернатом річне оцінювання та атестацію (лист МОН від 14.10.2014 № 1/9-535). Якщо випускник хоче стати у 2015 році студентом українського університету, то він також складатиме 24 квітня ДПА з української мови у поєднанні зі ЗНО. Детальніший порядок проведення ДПА у формі ЗНО для випускників Криму, Донеччини та Луганщини буде визначено у найближчий час.

Павло Полянський також зазначив, що до 2016 року МОН має намір поєднати ДПА і ЗНО з усіх предметів, окрім того, передбачено на найближчі роки перехід на ЗНО в початковій (4 клас) та основній школі (9 клас) (проект Концепції розвитку освіти України на період 2015–2025 років).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді