Запропонуйте дітям створити птахів і обговоріть, чи залишаються вони зимувати в наших краях. Зроблені власноруч сова з гарбузового насіння й веселий горобчик прикрасять куточок природи в або тематичну виставку.
Справи керівника у жовтні: що проконтролювати
Гарбузове совеня
Основою творчого виробу є картонний циліндр. На верхньому його краї зробіть защипи із двох боків, у такий спосіб розплющуючи картон. Сформуйте плавні згини — так, щоб утворилися вушка сови. Згини щільно притисніть один до одного та проклейте смужкою паперу.
За допомогою клейового пістолета приклейте по всій поверхні основи гарбузове насіння, зображаючи пташине пір’я. Відтак створіть очі сови. У верхівки жолудів укладіть білий пластилін. Зіниці зробіть із соняшникового насіння — зріжте його кінчики і вставте ширшу частинку зрізом у пластилін. Прикріпіть очі на основу — вставте їх у заздалегідь підготовані дірочки. Під ними приклеюйте дзьоб із гарбузового насіння. Пташка готова!
Веселий горобчик
Спочатку створіть голівку птаха. Зробіть заготовку — із картону виріжте два круги однакового діаметру (не більше 5 см). Відтак виріжте в них отвори. На кожен круг через отвір намотайте нитки білого кольору, на чверть заготовки — чорного.
Розріжте намотані нитки по зовнішньому краю кругів, трохи розсовуючи їх ножицями. Ниткою білого кольору між картонними кругами міцно зв’яжіть розрізані нитки між собою, аби вони не висмикувалися. Зніміть з розрізаних ниток картонні круги і розпушіть нитки так, аби вийшов помпон. Це — голова птаха.
До голови приклейте очі та дзьоб — насінини соняшника. Тулуб виготовте із шишки: її прикріпіть до голови за допомогою клею. Акриловою фарбою намалюйте горобчику білу грудку.
Зі шматочків фетру виріжте крильця. Приклейте їх до тулуба пташки. Горобчик готовий!
Якщо зверху прив’язати чи приклеїти до нього мотузочку, іграшку-пташку можна буде підвішувати на гілочку, цвях тощо.
Олена Благова, учитель образотворчого мистецтва навчально-виховного комплексу № 12,
м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.