Собаки захистять дітей від астми ― дослідження

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Додавання в мишачу їжу пилу з домогосподарств, де є собака, захищає їх (мишей) від дитячого інфекційного агента, що передається повітряним шляхом, респіраторного синцитиального вірусу (RSV infection). Ця інфекція поширена в дитинстві і звичайно має симптоми середнього та значного прояву.

Мікроби в домашньому пилу в квартирах, де є собаки, можуть допомогти захистити дітей від астми. Тієї, яка спричинена респіраторним вірусом інфекції.

Про це засвідчили результати дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

«Ми виявили, що додавання в мишачу їжу пилу з домогосподарств, де є собака, захищає їх (мишей) від дитячого інфекційного агента, що передається повітряним шляхом, респіраторного синцитиального вірусу (RSV infection). Ця інфекція поширена в дитинстві і звичайно має симптоми середнього та значного прояву. В останньому випадку існує високий ризик розвитку астми», ― сказано у статі автора наукової праці Кеі Фуджімура.

Цей вірус є основною причиною інфекцій нижніх дихальних шляхів у новонароджених і дітей. Від даного вірусу не існує вакцини. Лікування обмежено підтримуючою терапією, можливе застосування кисневої маски.

У своїй роботі Фуджімура і колеги порівняли три групи тварин: мишей, які отримували порцію «собачого пилу» до інфікування, мишей, інфікованих, але не піддавалися дії пилу, і мишей контрольної групи без інфекції.

«Миші, що отримували пил, не показали симптомів, пов’язаних з інфекцією, таких як запалення і поява слизових виділень. Вони також мали інший склад кишкової флори, ніж миші, не харчувалися пилом», ― запевнила Фуджімура.

За її словами, ця робота є перший крок до визначення ідентичності мікробних різновидів, які створюють захист проти повітряних інфекцій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59600

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11566

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275563

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді