Собаки захистять дітей від астми ― дослідження

Додавання в мишачу їжу пилу з домогосподарств, де є собака, захищає їх (мишей) від дитячого інфекційного агента, що передається повітряним шляхом, респіраторного синцитиального вірусу (RSV infection). Ця інфекція поширена в дитинстві і звичайно має симптоми середнього та значного прояву.

Мікроби в домашньому пилу в квартирах, де є собаки, можуть допомогти захистити дітей від астми. Тієї, яка спричинена респіраторним вірусом інфекції.

Про це засвідчили результати дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

«Ми виявили, що додавання в мишачу їжу пилу з домогосподарств, де є собака, захищає їх (мишей) від дитячого інфекційного агента, що передається повітряним шляхом, респіраторного синцитиального вірусу (RSV infection). Ця інфекція поширена в дитинстві і звичайно має симптоми середнього та значного прояву. В останньому випадку існує високий ризик розвитку астми», ― сказано у статі автора наукової праці Кеі Фуджімура.

Цей вірус є основною причиною інфекцій нижніх дихальних шляхів у новонароджених і дітей. Від даного вірусу не існує вакцини. Лікування обмежено підтримуючою терапією, можливе застосування кисневої маски.

У своїй роботі Фуджімура і колеги порівняли три групи тварин: мишей, які отримували порцію «собачого пилу» до інфікування, мишей, інфікованих, але не піддавалися дії пилу, і мишей контрольної групи без інфекції.

«Миші, що отримували пил, не показали симптомів, пов’язаних з інфекцією, таких як запалення і поява слизових виділень. Вони також мали інший склад кишкової флори, ніж миші, не харчувалися пилом», ― запевнила Фуджімура.

За її словами, ця робота є перший крок до визначення ідентичності мікробних різновидів, які створюють захист проти повітряних інфекцій.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Портфоліо вихователя дитячого садка

Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
45486

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
90990

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді