На початку весни традиційно відзначають особливе свято — Міжнародний жіночий день. Кожній мамі цього дня надзвичайно приємно почути вітання від своїх маленьких синочка чи донечки, а тим паче — отримати листівку, виготовлену ними власноруч. Вихователі можуть допомогти дітям порадувати матусь — разом з ними підготувати поробки своїми руками до 8 березня у ЗДО.
Підтримка особистісного здоров'я: акценти
Паперова фантазія в техніці квілінг своїми руками
Матеріали:
- двосторонній кольоровий папір або готові смужки для квілінгу
- дерев’яні зубочистки або спеціальний інструмент — металевий стрижень з роздвоєним кінцем
- клей ПВА
- пензлики для клею
- аркуш картону білого або іншого кольору
- паперові серветки
- ножиці
Поясніть дітям, що квілінг не варто плутати з оригамі. Адже це два різних види рукоділля. Слово «квілінг» походить з англійської й означає «крило птаха». Утім майстри часто вживають простішу назву цієї техніки — папероскручування.
Роботу розпочинаємо з підготовки основного матеріалу — паперових смужок. Їх нарізаємо з двостороннього кольорового паперу за допомогою ножиць. Аби полегшити завдання й заощадити час, можна скористатися вже готовими різноколірними смужками, які є в продажу як окремо, так і в складі наборів для квілінгу.
Найперше виготовляємо серединки квіток. Для цього беремо смужку жовтого кольору, вставляємо її кінчик у роздвоєння металевого стержня або міцно закріплюємо на зубочистці. Відтак закручуємо смужку в щільну спіраль і обережно знімаємо з інструменту. Аби вона не розкрутилася, кінчик приклеюємо до основи. Так само виготовляємо серединки рожевого й червоного кольору.
Приступаємо до створення пелюсток квітки. Це будуть квілінгові форми «краплі», виготовлені з базової вільної спіралі. Отже, скручуємо вільну спіраль потрібного розміру.
Обережно беремо її однією рукою, а двома пальцями другої спочатку злегка, а потім міцніше стискаємо з одного боку, як показано на фото. Кінчик фіксуємо клеєм. У такий спосіб виготовляємо по сім пелюсток жовтого, блакитного й червоного кольору.
Із паперу зеленого кольору нарізаємо смужки різної довжини — від 5 до 10 см й за допомогою ножиць «загострюємо» їх з одного боку. Це буде травичка.
Відтак смужки зеленого кольору промазуємо клеєм, але не до кінця, і наклеюємо їх на аркуш картону білого або будь-якого іншого кольору. Лише окремі «травинки» приклеюємо повністю. На їхніх верхівках прикріплюємо серединки квітів, а навколо них — пелюстки.
Квіткова галявина готова! У техніці квілінгу можна також виготовити метеликів і доповнити ними картину.
Є такі базові заготовки для квілінгу:
- щільна спіраль — смужка паперу, щільно накручена на стержень, із зафіксованим кінчиком;
- вільна спіраль — смужка паперу, яку після накручування розпускають до потрібного розміру. Буває закрита і відкрита, тобто із приклеєним і вільним кінчиком;
- крапля — вільна закрита спіраль, приплюснута з одного боку;
- око — вільна закрита спіраль, приплюснута з двох боків.
Журналісти зазвичай будують свої інтерв’ю з респондентами на основі шести базових запитань, які так і називають — «шість журналістських запитань». З’ясуймо, що це за запитання та як з їхньою допомогою розгорнути бесіду за картиною в межах освітньої діяльності з дошкільниками
Об’ємна листівка своїми руками на 8 березня у ЗДО
Матеріали:
- кольоровий папір та картон
- кольорові гелеві ручки чи фломастери, гелеві ручки з блискітками
- клей
- ножиці
- простий олівець
- двобічний скотч
Беремо квадратний аркуш паперу блакитного кольору розміром 20 × 20 см.
Складаємо його навпіл спочатку по горизонталі, а потім по вертикалі.
Отриманий квадрат складаємо по діагоналі: правий нижній кут з’єднуємо з лівим верхнім кутом.
Верхній шар аркуша загинаємо назад до лінії згину.
На загнутій частині малюємо півколо від лівої лінії згину до правої. Це буде верхній контур пелюстки.
Вирізаємо пелюстку по намальованому контуру.
Верхній шар знову відгинаємо на попереднє місце і по його контуру відрізаємо зайве.
Розгортаємо заготовку. Ми отримали квітку з вісьмома пелюстками.
Вирізаємо одну пелюстку.
Кольоровими ручками розфарбовуємо серединку квіточки. Наклеюємо пелюстки, що по обидва боки від розрізу, одна на одну. Утворюється квіточка із шістьма пелюстками.
Аналогічно виготовляємо ще шість квіток різного кольору та позначаємо олівцем місця, у яких будемо з’єднувати квіти між собою. За допомогою двобічного скотчу чи клею склеюємо квіти в позначених місцях у такій послідовності, як на фотографіях.
Зібраний букет приклеюємо на листівку з картону, наносячи клей (або скотч) на центральні пелюстки. Закриваємо листівку та кладемо під гніт на годину.
Оригінальна листівка із сюрпризом — готова! Аналогічно можна виготовляти листівки різного забарвлення.
Допоможіть вихованцям підготувати поробки до 8 березня власними руками для мам у ЗДО!