Ця забава пробудить пізнавальний інтерес дітей, під час ігор зі змієм діти зможуть поспостерігати за вітром — побачити та відчути, на якій висоті та з якою швидкістю він дме.
Матеріали:
- чотири дерев’яні планки
- два шматки різноколірної болоньї — тканини з одностороннім
водонепроникним покриттям - оздоблювальний матеріал — стрічки, кольоровий папір тощо
- вузький та широкий скотч
- котушка ниток № 10
- крейда
- клей
- ножиці
Із дерев’яних планок виготовляємо каркас повітряного змія. Для цього дві планки склеюємо між собою так, щоб утворився трикутник без основи, ще одну планку опускаємо з його вершини донизу. А за допомогою третьої невеличкої планки скріплюємо каркас, приклеївши її перпендикулярно трохи нижче вершини.
Каркас змія накладаємо на шматок тканини яскравого кольору, обводимо крейдою по контуру з припуском близько півтора сантиметра для загинання тканини. Нижній частині змія надаємо форму у вигляді трьох променів. Вирізаємо заготовку.
Накладаємо каркас на заготовку та центральну його планку приклеюємо до тканини за допомогою широкого скотчу.
Загинаємо тканину з боків та приклеюємо до бічних планок за допомогою вузького скотчу.
Із тканини жовтого кольору вирізаємо три стрічки завдовжки 70 см, 35 см та 35 см. Довшу стрічку приклеюємо до центральної планки, а коротші — до бічних. У місці з’єднання стрічки зі змієм відрізаємо зайві шматки тканини жовтого кольору.
Перевертаємо змія лицьовим боком та оздоблюємо його «обличчя» — вирізаємо та наклеюємо очі та ротик. Тоненькі стрічки приклеюємо до тильного боку тканини між уже прикріпленими жовтими стрічками.
До поперечної планки та верхівки прив’язуємо шматки нитки, зв’язуємо їх між собою та прив’язуємо до нитки на котушці. Для зручного користування котушку ниток попередньо надягаємо на олівця.
Повітряний змій готовий літати!
Тамара Бойчук, вихователь дошкільного навчального закладу № 620, Київ