Конспект заняття
Як розробити заняття до тижня безпеки
Покроковий алгоритм
- Визначте актуальну для дітей тему
- Сформулюйте мету, яку прагнете досягти
- Оберіть оптимальну форму роботи (вікторина, практичне заняття, гра тощо)
- Знайдіть інформацію, яка відповідала б віковим особливостям вихованців
- Розробіть план заходу під час тижня безпеки
- Складіть за планом розгорнутий конспект
- Підготуйте наочність
- Встановіть часовий регламент на кожен з етапів
- Оформіть конспект відповідно до методичних вимог
Складові заняття тиждень безпеки в ДНЗ
- Організаційна частина
- Мотиваційний елемент
- Опрацювання теоретичного матеріалу
- Практична частина (вправи, ігри тощо)
- Закріплення отриманих знань
- Підсумки
Директор закладу освіти має своєчасно організувати та провести навчання, перевірку знань та інструктажі працівників з питань пожежної безпеки.
Як зробити заняття цікавим
- Залучіть дітей до підготовки
- Проведіть рухливі заняття
- Не перевантажуйте дітей складною для їхнього розуміння інформацією
- Використайте метод сторітелінгу — ефективної та цікавої історії
- Скористайтеся відеоматеріалами
- Подбайте про пам'ятки або інші атрибути на згадку про захід
Конспект заняття для старшої групи на тему «Безпечні ігри»
Мета: навчати дітей розрізняти безпечні та небезпечні предмети; визначити, у чому полягає загроза ігор з небезпечними предметами; розвивати уміння контролювати свою поведінку; виховувати відповідальне ставлення до організації власного дозвілля.Обладнання: деякі небезпечні предмети (голка, сірники, засіб для митття, електроприлади, таблетки) та звичайні дитячі іграшки
Організаційний етап
Оголошення теми заняття, обговорення правил поведінки під час заняттяМотиваційний етап
Вправа «Вільний мікрофон»Діти дають відповіді на запитання:
- Чи подобається вам гратися?
- Які ваші улюблені іграшки?
До 31 довтня мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення.
Опрацювання теоретичного матеріалу
Слово вихователяДо нас сьогодні завітали друзі (іграшки) — це Свинка Пеппа та її молодший брат Джордж. Вони хочуть погратися, але не знають, що можна брати у цій кімнаті. Підберімо для них іграшки!
Гра «Підбери безпечну іграшку» (робота в групах)
Вихованці дістають із коробки картинки, на яких зображено різні предмети. Наприклад: молоток, пилка, викрутка, м'яч, конструктор тощо. Діти вибирають ті предмети, якими можуть гратися гості.
Після виконання завдання обговоріть їх вибір та зробіть висновки: які предмети є небезпечними, чому ними не можна гратися, що може статися в протилежному випадку, що потрібно робити в разі пожежі або травми.
Виступ вихователя
Опрацюйте теоретичний матеріал про правила поведінки вдома, дитячому садочку та на вулиці. Обговоріть основні дії в разі травми або іншої непередбачуваної ситуації.
Рольова гра
Дехто з дітей імітує, що порізав палець, підпалив сукню або отримав опік. Кожна ситуація розглядається окремо. Діти мають самостійно розробити алгоритм дій у кожному з випадків, пропонуючи різні варіанти.
Робота з наочним матеріалом
Перегляд відеоматеріалів про те, що може статися у разі неуважного поводження з предметами, зокрема під час гри з сірниками, запалення газової плити тощо.
Обговорюючи побачене, сформулюйте спільно з дітьми відповіді на такі запитання:
- Як користуватися гострими предметами?
- Що робити з незнайомими предметами?
- Чому не можна вживати таблетки без дозволу та нагляду батьків?
- В чому небезпека окропу та пару тощо?
Вправа «Усі на свої місця»
На столі знаходяться різні предмети та місця для їх зберігання — аптечка, інструменти, ящик для інструментів, коробка для швацьких атрибутів тощо.
Діти називають предмет, розгадуючи загадки, та вказують, куди їх покласти.
1.
Спритна та гостра,
маленького зросту,
шлях пробиваю носом
усім, хто мене попросить (голка).
2.
В ній багато жару, пару,
доглядає одяг вдало (праска)
3.
Мильне, ніжне і пахуче,
тільки трішечки тягуче (мило).
4.
Хлопчик-тук, хлопчик-стук,
хто його бере до рук?
Забиває він гвіздочок,
що це, діти? (молоточок).
5.
Маленькі, кругленькі,
біленькі, гладенькі
того полікують,
хто правильно їх скуштує (пігулки).
Підбиття підсумків
Продовж речення
Предмети, якими можна гратися — це…
Небезпечно гратися …, бо…
В разі травм та інших неприємностей потрібно…
Підсумкове слово вихователя
Дарування пам'яток та завершення заняття.
Безпека життєдіяльності: працюємо з батьками