Головне про підвищення кваліфікації вчителів НУШ у 2023 році

Хто з учителів має підвищити кваліфікацію, і як вона відбуватиметься

Підвищення кваліфікації вчителів НУШ

Як провести тарифікацію педагогів

У 2023 році вчителі 5–6, а також 7-х пілотних класів НУШ мають пройти відповідну підготовку. Зокрема, у бюджет держави внесено відповідне фінансування.

Таку інформацію зазначили в Міністерстві освіти і науки України. 

Для підвищення кваліфікації зазначених вчителів у МОН обрали подібну модель до тієї, яку застосовували для навчання вчителів початкових класів у 2018 році.

Як зауважили в освітньому відомстві, спочатку готуватимуть координаторів. Це буде 12–13 осіб з кожної області. Вони представлятимуть різні освітні галузі. Ці координатори підготують тренерів, які на базі обласних інститутів післядипломної освіти навчатимуть учителів. Координатори також зможуть навчати вчителів.

Планується, що в жовтні почнеться підготовка регіональних координаторів, у подальші місяці відбуватиметься навчання тренерів і вчителів. 

Окрім того, для відповідного підвищення кваліфікації вчителів НУШ виділено кошти освітньої субвенції з держбюджету 2023 року. Таким чином, 60 мільйонів гривень спрямують на підвищення кваліфікації керівників, заступників керівників і вчителів шкіл, які працюють у 5–7-х класах, а також на підготовку тренерів-педагогів.

Наголосимо, що після закінчення навчання вчителі отримуватимуть сертифікати від ІППО. Години, зазначені в них, педагогічна рада закладу освіти зможе зарахувати вчителю як підвищення кваліфікації.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
4969

Цифровізація української освіти: реалізація, проблеми і перспективи

Через необхідність дистанційного навчання актуальним і перспективним напрямом розвитку вітчизняної системи освіти стала її цифровізація. Що вона передбачає, з якими проблемами зіткнулись розробники Національної платформи цифрової освіти, що чекає педагогів і здобувачів освіти в перспективі – у нашій статті
10487

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді