Для українських учнів закуплять близько 500 шкільних автобусів

Приблизно 500 шкільних автобусів придбають для українських учнів через Prozorro Market

Закупівля шкільних автобусів

Контроль за системою НАССР: чотири кроки

Для регіонів передбачено 1 млрд гривень субвенції на закупівлю шкільних автобусів у 2024 році. Відповідні витрати зазначені в постанові Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів».

Заплановано придбати у 2024 році близько 500 автобусів для закладів загальної середньої освіти всіх областей, які цього потребують.

Комісія Міністерства освіти і науки України буде розподіляти кошти субвенції пропорційно до кількості учнів, які потребують підвезення до шкіл. Найбільшу увагу приділятимуть прифронтовим і прикордонним областям, а саме: Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Херсонській та Чернігівській.

Процедура закупівель шкільних автобусів відбуватиметься через електронний каталог Prozorro Market, відповідну частину якого адмініструє державна установа «Професійні закупівлі».

«Минулого року громади активно дофінансовували закупівлю автобусів, і ми вдячні за це. Чимало з них додавали понад мінімально допустимий обсяг коштів, а отже, очільники й місцеві депутати бачать важливість забезпечення учнівства якісною освітою. Міжнародні та українські дослідження показують, що школярі й школярки мають освітні втрати, тож державні органи та органи місцевого спрямування мають спільно працювати над їхнім подоланням. Наявність автобусів — це можливість доїжджати в опорну школу, навчатися очно й здобувати ліпшу освіту», — зауважив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Зокрема, значна частина закупівель шкільних автобусів має відбутися влітку, щоб оперативно поставити їх у регіони та забезпечити заклади освіти необхідним транспортом до початку навчального року.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46386

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді